HBC Ronal Jičín – SKP Frýdek-Místek 24:23 (12:14)

Hosté z Moravy odehráli na horké jičínské půdě výbornou první půli a po vyrovnaném začátku dokázal získat vedení 8:11 a 10:13. Domácímu celku se podařilo v závěru poločasu snížit na rozdíl 12:13, ale Pavlík brankou ve 29. minutě získal poločasové vedení 14:12 ve prospěch Frýdku-Místku.

Domácímu celku se podařilo utkání srovnat až ve 46.minutě, kdy na 19:19, to skóroval nejlepší střelec utkání Chroustovský. Velkou překážkou pro Jičín byl skvěle chytající Martin Štolcar. Třemi brankami v řadě pak ale hostující tým opět odskočil na 19:22. To na ukazateli svítila 53. minuta a s domácími to nevypadalo nejlépe.

Pak ale hosté nedokázali dlouho překonat jičínskou obranu a Jičín zásluhou další tří branek Chroustovského z čtyřgólové série týmu otočil na 24:22. V té době hráli Moravané ve čtyřech, když byli vyloučeni Michal Vacula a Petr Štolcar. V poslední minutě ještě snížil na rozdíl jediné branky Vacula, ale v zápase, kterému by slušela remíza, se bod Frýdku-Místku vybojovat nepodařilo.

Rozhodčí: Průcha, Větrovský. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 3:4. Diváků: 550. SKP Frýdek-Místek: Šolcar, Pohludka – Hes 8/4, Vacula 4, Straka a Meca po 3, Pavlík a Dyba po 2, Štěpánek 1, Novák, Bednárek, Holbein, Skála. U domácích nejvíce Chroustovský 8/3.

Martin Strnadel (trenér Frýdku-Místku): „ Přestože jsme většinu zápasu vedli, prohráli jsme o gól a nevezeme ani bod, který bychom si určitě zasloužili.. Zkrátka sehráli jsme nešťastné utkání. Pro mne je nepochopitelné vyloučení Michala Vaculy a Petra Štolcara v závěru utkání, kdy jsme museli hrát ve čtyřech. Nevím, proč byli vyloučeni“. (jp)