Domácí hráčky Frýdku-Místku v souboji Sokolek sice těsně prohrály první set, další dvě vypjaté koncovky už ale svěřenkyně trenéra Leoše Chalupy urvaly pro sebe.

Ve čtvrtém setu pak domácí hráčky zvítězily 25:16 a v sérii se dostaly do vedení. „Byl to bojovný zápas se zápletkami v koncovkách, což pomůže oběma družstvům. Více takových koncovek. Teď jen potvrdit výhru na půdě soupeře,” uvedl spokojený trenér Frýdku-Místku Chalupa. „V klíčových momentech setů jsme vytvořili nevynucené chyby, které nakonec rozhodovaly v koncovkách,” dodal trenér Šternberku Jan Drešl.

Podle kapitánky Frýdku-Místku Daniely Pavelkové domácí hráčky vstoupily do zápasu vlažně, pak se ale jejich výkon zvedl. „Mohly jsme uhrát i první set, kde jsme bohužel nedotáhly koncovku. Pak už jsme byly lepší a došly si pro první výhru v sérii. Do příště musíme zlepšit obranu na síti a být důraznější,” prohlásila.

TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Sokol Šternberk 3:1 (-25, 24, 22, 16)

Stav série: 1:0. Rozhodčí: Trumpeš, Horký. Bez diváků.

Frýdek-Místek: Uhrová, Petrová, Hadáčková, Šnellyová, Borovcová, Mitrega-Mamica, libero Teperová. Střídaly: Pavelková, Staňková, Tkáčová. Trenér: Chalupa.