Po víkendu je ale vše jinak. Svěřenkyně trenéra Pavla Kožucha po vyrovnané první sadě zápas zcela ovládly a z Prahy si následně přivezly cenné, ale naprosto zasloužené vítězství 3:0. „Zápas jsme měly pod kontrolou a bez problémů jsme jej zvládly. Tedy až na dvě pasáže v prvním a třetím setu," radovala se z tříbodového zisku frýdecko-místecká kapitánka Katarína Dudová.

První set přinesl naprosto vyrovnanou hru, o udělení bodu rozhodovala až dramatická koncovka. V ní domácí hráčky nevyužily dvou setbolů (24:22), sokolám nakonec vyšel třetí pokus. „Měli jsme k získání bodu blíže, ale promarnili jsme set vlastními chybami. Setboly se neřeší ulívkou. Pokud bychom první set zvládli, zápas by se určitě vyvíjel jinak. Ale kdyby, jsou jen kdyby," hořekoval po zápase domácí trenér Stanislav Mitáč.

Druhý set hostující hráčky již zcela ovládly. Hned na jeho počátku sokolky odskočily Olympu z 5:4 na 5:11, čímž si vypracovaly rozhodující náskok. Také třetí sada měla podobný průběh. Z 5:5 bylo rázem 7:15. V závěru setu se sice domácí hráčky dokázaly vrátit zpátky do hry a zápas se snažily ještě zdramatizovat (18:21), volejbalistky Frýdku-Místku už si ale sadu vzít nenechaly. „Vyhráli jsme díky soustředěnému výkonu. Holky se na zápas dobře připravily. Potěšila mě dnes obranná hra, tak je pro nás dost důležitá, jelikož útok máme solidní," řekl po utkání hostující trenér Pavel Kožuch.

Ve druhém utkání elitní skupiny porazil Prostějov v domácím prostředí KP Brno 3:0 a již s předstihem se úřadující mistryně staly vítězkami nadstavbové části extraligové soutěže.
Ani v tomto týdnu diváci frýdecko-místecké volejbalistky v domácím prostředí neuvidí. Ve čtvrtečním kole na ně vyšel volný los, v sobotu 21. února se pak představí v důležitém zápase na palubovce KP Brno (18 hodin).

OLYMP PRAHA - SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 0:3 (-26, -19, -18)

Rozhodčí: Kovařík, Bydžovský. Diváci: 200. Doba hry: 82 minut.
Frýdek-Místek: V. Závodná, Dudová, Michalíková, Yordanska, Kubová, Štrbová. Libero: Kędzia. Trenér: Pavel Kožuch.
Další zápasy 22. kola: Agel Prostějov – KP Brno 3:0 (17, 18, 15), VK Přerov – SG Brno 3:0 (10, 14, 23), Sokol Šternberk – SK UP Olomouc 2:3 (-21, -10, 24, 23, -13).