Na turnaji ITF v Bahrajnu s dotací deset tisíc amerických dolarů se dostala ve čtyřhře až do finále. Jde tak o její největší životní úspěch mezi ženami. Díky zisku sedmi bodů se znovu dostala na žebříček WTA. „S Lindou jsem začal trénovat v červenci loňského roku, kdy za sebou měla půlroční pauzu kvůli nemoci a vrátila se z akademie ve Španělsku. Lindu znám od jejich jedenácti let. To jsem byl ještě profesionální hráč, ale už tehdy jsem věděl, že po skončení mé profesionální kariéry bude ona první hráčkou, kterou budu trénovat. Vždy jsem tušil, že má velký potenciál a trénovat ji je pro mě velkou výzvou," svěřil se po návratu Adam Vejmelka.

Ve dvouhře se Dubské na bahrajnských dvorcích moc nedařilo. „V singlu jsem vypadla už v prvním kole, dostala jsem nejhorší možný los a prohrála s budoucí vítězkou," poznamenala Dubská, která se po delší době opět podívala domů do Břeclavi.
Zklamání z vypadnutí z pavouka dvouhry si vynahradila v deblu. „Hrála jsem s ruskou partnerkou Svintsonovou. Postupovali jsme celkem lehce, největší boj byl v semifinále, kdy jsme po vyrovnaném průběhu vyhráli až super tiebreak 10:8. Ve finále pak musím uznat, že byly soupeřky prostě lepší. Dál už to nešlo," přiznala sympatická tenistka. Na žebříčku WTA bude nyní nejvýše v životě. „Po dvou měsících tvrdé přípravy jsme v září vyjeli na první turnaje do Egypta, kde uhrála první body do WTA a dostala se tak do žebříčku. Dále následovaly turnaje v Turecku, na Mallorce a Řecku. Teď jsme se vrátili z Bahrajnu, který byl pro Lindu zatím nejúspěšnější," raduje se z úspěchu své svěřenkyně Vejmelka. Oba ale po návratu domů nezahálí. „Teď se připravujeme na antukovou sezonu, a to částečně ve Frýdku-Místku a v Břeclavi. V rámci přípravy chceme absolvovat i české turnaje kategorie A," prozrazuje nejbližší plány trenér.

Ten si spolupráci s jihomoravskou tenistkou pochvaluje. „Pokud se ohlédnu za víc jak půlroční spoluprací, můžu říct, že Linda udělala velký posun vpřed a pořád se může zlepšovat. Hodně jsme zapracovali na kondici, taktice a podobně. Na začátku bylo nejtěžší ji naučit profesionalismu. To znamená, že tenis není jen o hře, ale jde o celkový přístup, jako je samotný trénink, životospráva, odpočinek, ale i chování mimo kurt. Trávíme spolu celé dny a není to jen o odtrénování čtyř hodin denně. Náš den začíná v půl osmé ráno a končí v sedm večer. Podotýkám, že trénujeme sedm dní v týdnu," řekl Adam Vejmelka.