V něm si totiž volejbalisté Beskyd dlouho udržovali několikabodový náskok. V závěru prvního setu se ale domácí hráči dokázali vrátit do utkání a v nervy drásající koncovce uzmuli po výhře 36:34 první bod. 

Brno 1.2.2020 - domácí SHC Maloměřice Brno (zelená) proti Pepino SKP Frýdek-Místek (bílá)
OBRAZEM: Začala extraliga házené, Orli bojovali, leč u posledního padli

Druhý set měli domácí už více pod kontrolou, těžili hlavně z bodů svého univerzála Michala Kriška. Vítězstvím 25:21 se domácí hráči ujali vedení 2:0 na sety. Začátek třetího setu Příbramští nezvládli, navíc po sporných rozhodnutích rozhodčích dostal domácí trenér červenou kartu. Beskydům se rozehráli střídající hráči a díky lépe zvládnuté koncovce bylo zaděláno na malé drama. 

Lukášek s bráškou Filípkem
Lukáška z Frýdecko-Místecka trápí onemocnění kůže, lidé mohou rodině pomoci

To však příbramští volejbalisté razantně odmítli. Hned v úvodu sady utekli na 8:2 a navíc se začervenalo i na hostující lavičce. Beskydy se již na větší odpor nezmohli a ve čtvrtém setu uhráli pouhých třináct bodů.

„Diváci viděli vyrovnaný zápas. Ten měl své kouzlo i díky skvělé atmosféře, která v příbramské hale byla. Nás může mrzet první set, kde jsme neproměnili velké množství setbolů. Každopádně si musíme společně sednout a utkání si zanalyzovat,“ pověděl nový kouč frýdecko-místeckých volejbalistů Slobodan Prakljačic. 

Lyžaři na sjezdovce - ilustrační foto
České skiareály trápí obleva. Do hor vyrazili cyklisté

V následujícím extraligovém kole budou frýdecko-místečtí volejbalisté hostit ve své hale celek VK Ostrava. Derby je na pořadu v sobotu 8. února od 17 hodin.

VK EURO SITEX PŘÍBRAM - BLACK VOLLEY BESKYDY 3:1 (34, 21, -23, 13)
Rozhodčí: Rychlík, Nedbálek. Diváci: 678. Doba hry: 122 min.
Frýdek-Místek: Dustinac 6, Mitić, Mečiar 13, Široký 5, Babić 13, Krysiak 14, libero: Nogueira. Střídali: R. Kozák 1, Yevstratov, Š. Kozák 9. Trenér: Slobodan Prakljačic.