Domácí kupili chybu za chybou, hosté byli lepší ve všech směrech. „Možná za to mohly naše poslední výsledky. Výkon byl dosti ustrašený, v obraně jsme byli nepohybliví a nedůrazní. Dukla si tak poměrně rychle vytvořila dostatečný náskok," hodnotil nepovedenou první půli trenér SKP Aleš Chrastina.

Po změně stran se domácí přeci jen více osmělili a podařilo se jim stáhnout ztrátu na rozdíl pouhých čtyř branek. Pak se ale vše vrátilo zpět do starých kolejí, do poslední desetiminutovky šli Pražané s náskokem devíti branek (20:29). Domácím se podařilo zápas v závěru už pouze zkorigovat. „Ve druhé půli jsme předváděli hru, kterou bychom chtěli hrát. Ale i přesto jsme se nevyvarovali chybám. Pokud jde o tempo, tak to jsme se soupeřem drželi celou dobu. S čím můžu být dnes spokojen, tak jen s hrou ve druhém poločase. Na ní rozhodně můžeme stavět. Teď nás ale čeká hrozně těžký los v podobě zápasu se Zubří, Plzní a Hranicemi," dodal Chrastina. Utkání s Valachy je na pořadu v sobotu 8. října od 18 hodin.

PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK – DUKLA PRAHA 30:34 (10:17)

Nejvíce branek Dukly: Kývala 9, Sviták 9, Kotrč 3, Syřínek 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmičky: 10/7 – 5/3, vyloučení: 4:6, ČK: 54. Sviták. Diváci: 486.
Frýdek-Místek: Marenčák, Štolcar, Kula – L. Rajnoha 1, Pomichálek, Klaban 3, Petrovský 9, Bosák, J. Rajnoha 2, Gřešek 4/2, Dyba 5/4, Vacula, Kichner 2, Kocich 1, Strack 3/1. Trenér: Aleš Chrastina.
Další utkání 5. kola: Talent Plzeň – Nové Veselí 36:19, Město Lovosice – Tatran Litovel 40:26, Ronal Jičín – Handball Brno 20:25, Cement Hranice – HC Zubří 23:24, HCB Karviná – KH Kopřivnice 31:32.