Jiskra Třeboň – SKP Frýdek–Místek 28:32 (11:12)

Hostující házenkáři vstoupili do důležitého střetnutí o záchranu s vysunutou obranou 2–4. Úvod střetnutí byl vyrovnaný, ale v 9. minutě se vinou technických chyb ujali domácí vedení 4:2. Frýdečtí házenkáři zabrali a o šest minut později svítil na ukazateli skóre stav 4:5. „Poté jsme udržovali mírné vedení až do poločasové přestávky,“ řekl asistent frýdecko–místeckého trenéra Petr Mazur.

Začátek druhé půle vyšel lépe domácím házenkářům, kteří se během chvilky ujali vedení 14:13. V těchto chvílích se začal lámat chleba. Hosté v rozmezí 42. – 45. minuty dokázali zlomit odpor domácích (ze stavu 17:18 utekli na 17:21) a v poklidu si již získaný náskok udržovali až do samého konce střetnutí. „Zápas to byl velice bojovný. Klukům jsme věřili a ti dnes vůbec nezklamali. Musím je pochválit, ale takhle by měli hrát každé utkání. I když jsme měli někdy to pověstné štěstíčko, tak si myslím, že naše vítězství je zcela zasloužené,“ řekl po utkání šťastným hlasem Petr Mazur.

V týmu hostí se nakonec objevil Lukáš Rejda, který ze zdravotních důvodů musel svou sportovní činnost předčasně ukončit. „Lukáše bylo na hřišti ohromně cítit. Jeho pět branek je toho důkazem,“ řekl Mazur.

Frýdečtí tak v tabulce play–out přeskočili svého soka o jeden bod. V dalším kole se eskápéčko střetne doma s Hustopečemi (neděle 3. května – hala 6. ZŠ v 17 hodin).

Vyloučení: 4:9, ČK: 44. Skála (Frýdek–Místek), sedmičky: 4/3 – 3/2, diváci: 400, rozhodčí: Halada – Vaník.

SKP Frýdek–Místek: Šoltés, Pohludka – Rejda 5/1, Křibík, Meca 1, Bajgar 2, Novák, Kolmajer 2, Horáček, Dyba 4, Vacula 2, Hes 10/1, Skála, Krupa 6. Trenér: Lubomír Kavka.