První den soutěže měli frýdecko-místečtí judisté zastoupení v kategorii dorostenců, kde region reprezentovali mistři republiky v kategorii žáků Vít Jerglík a Lukáš Janulek. Soutěžní trojici pak doplnil ještě Vojtěch Bezruč. Pro všechny tři svěřence trenérky Pröllové byla soutěž prvním významným měřením sil v dorostenecké kategorii v náročné mezinárodní konkurenci, což se podle očekávání projevilo v dosaženém výsledku. Chlapci zde narazili na technicky i fyzicky silné soupeře a poznali co evropské judo umí.

Bezruč se předvedl nesoustředěným výkonem a po technické stránce byl úplně bez fantazie. I přes první vyhraný zápas byl jeho výkon propadákem. Janulek vyhrál dva zápasy, ale ve dvou dalších nedokázal udržet své vedení. S Polákem a Rakušanem skončil na nedostatečné síle a kondiční vytrvalosti. Celkové čtvrté místo může být pro něj ale povzbuzením. Jerglík, který v domácí žákovské kategorii jen těžko nachází konkurenci, se předvedl nevyrovnaným výkonem, který potvrzoval jeho nezkušenost v mnohem náročnější dorostenecké kategorii. Tři vyhrané zápasy v kategorii obsazené čtyřiceti závodníky stačily pouze na konečné sedmé místo.

Druhý den soutěže si Jerglík spravil reputaci, když s přehledem vyhrál kategorii starších žáků do 66 kg. Při neúčasti mistryně republiky Adriany Skotalové bodovala jediná zástupkyně ženského pohlaví, Marie Dužíková. Ta v těžké váze vybojovala stříbrnou medaili. Dobrý výkon předvedl ještě Marek Měchura v kategorii do 55 kg, když obsadil pátou příčku. Janulek se v úvodním dni judistické soutěže zranil, takže v nedělní soutěži již nestartoval. Základním kolem neprošli ještě Václav Mališ a Michal Gomola, kteří po slabém výkonu zůstali bez umístění. Trenérka Pröllová hodnotila vystoupení svých svěřenců takto: „Celkový výsledek vypadá sice uspokojivě. Mě však mrzí neúčast juniorek Kesových a Vilčkové, které jsou stále favoritkami na republikové medaile a soutěž pro ně byla jednou z mála příležitostí k poměření sil se zahraniční konkurencí. Jen doufám, že to není náznak krize, která by mohla ukončit jejich slibnou kariéru.“

Na přelomu roku absolvovala trenérka Pavla Pröllová trenérskou stáž v Atlantě ve Spojených státech, kde byla společně s krajským trenérem mládeže na pozvání českých krajanů působících v amerických klubech juda. Získané zkušenosti by měla využít ve zkvalitnění letošní přípravy svých svěřenců.

Zatímco starší judisté bojovali v Hranicích o postup na republikové mistrovství, nemladší benjamínci se zúčastnili Valentýnského turnaje v Karviné. Dvanáctka frýdecko-místeckých judistů se v konkurenci soupeřů z celého kraje určitě neztratila. Zlato ve své kategorii vybojoval Šimon Filipec(Raškovice), stříbro Simona Gregorová (Raškovice), Eliška a Karolína Kubíčkovi (Frýdek-Místek). Bronz si odvezli Ondřej Chlapčík (FM) a Pavel Ivaniuk (Dobrá). (zd)