Čtrnáctiletá rodačka z Dobratic u Frýdku-Místku a hráčka tenisového klubu Beskydský TK Frýdlant nad Ostravicí Aneta Dvořáková se v červnu letošního roku zúčastnila dvou mistrovství Evropy. Svou první medaili si přivezla z Itálie, kde se nominovala s českým reprezentačním týmem. Svoji dobrou formu potvrdila bilancí 6 vítězství (2 ve dvouhře a 4 ve čtyřhře). Po návratu se pilně připravovala pod vedením svého trenéra Pavla Klimka na ME jednotlivců, které se letos konalo v Plzni a zúčastnilo se jej 79 dívek z 39 zemí.

S jakými ambicemi jste na ME jednotlivců odjížděla?
Už sama účast je velkým úspěchem, ale také odměnou za práci a čas, který tenisu dávám. Na mistrovství Evropy jsem si s trenérem dala za cíl osmifinále, ale věděli jsme, že to nebude jednoduché. Semifinále a bronzovou medaili řadím zatím na první místo svých dosažených výsledků.

Jaké jsou vaše další plány?
Začátkem srpna budu s reprezentačním týmem bojovat v Prostějově na MS družstev. Dále mě ještě čekají turnaje v rámci České republiky a také turnaje v zahraničí. Hlavně se chci dobře připravit na Masters Nike Tour, kde vítěz odcestuje na celosvětové Masters do Dominikánské republiky.

Na jakém místě tenisového žebříčku nyní jste?
U nás doma jsem sedmá a na evropském žebříčku ETA jsem na 10. místě.

Kdo stojí za vašim sportovním růstem?
Tak ráda bych poděkovala samozřejmě svým rodičům, dědečkovi, klubu Beskydský TK ve Frýdlantu n. O, který mi vytváří dobré tréninkové podmínky a také svému trenéru Pavlu Klimkovi, který má se mnou velkou trpělivost. Chtěla bych také poděkovat vedení a všem učitelům ZŠ v Dobré, že mi vycházejí vstříc v rámci mého studia. (red)