Není proto divu, že se kolem dvoumetrového hráče SKP Frýdek-Místek začali motat skauti, kteří se snažili přetáhnout střelecky disponovaného házenkáře do svých řad. Nakonec v těchto námluvách uspěla Povážská Bystrica, sedmý celek slovenské nejvyšší soutěže. Dyba se tam upsal na dvě sezony.

V minulých dnech se v rámci předsezónní přípravy střetla Povážská Bystrica dvakrát s frýdecko-místeckým celkem a v obou těchto duelech patřil Jaroslav Dyba k nejlepším hráčům hostí. „Je to stále ještě příprava, takže v obou zápasech dostali příležitost všichni hráči. I proto byly k vidění ty výsledkové výkyvy. Myslím si, že utkání proti Frýdku se povedly. Oni mají fyzicky dobře postavený tým, jsou tvrdí v devítce, což nám trochu chybí. Tohle se můžeme od nich naučit," postřehla sedmadvacetiletá spojka.

Zvláště odvetné utkání v místecké hale u bazénu stála hráče obou celků mnoho sil. Teplé počasí udělalo z haly doslova saunu. „Je to určitě náročné, ale jsme v přípravě, navíc ty podmínky jsou pro oba týmy stejné," řekl Dyba, který zkusil porovnat českou a slovenskou nejvyšší soutěž. „Slovenská házená je specifická v tom, že mezi špičkou a spodkem tabulky je diametrální rozdíl. Podle mého má česká liga v tomhle určitě výhodu, jelikož jsou tam celky více vyrovnanější. Co se týče našich cílů, tak půjdeme do každého utkání s cílem zvítězit. Mezi silné týmy budou patřit určitě Prešov s Hlohovcem, já věřím, že my bychom letos mohli zaútočit na umístění v první čtverce," myslí si Jaroslav Dyba.

K tomu budou Povážané potřebovat právě Dybovu střeleckou formu. „Na Slovensku není mnoho vysokých spojek, takže to mají spíš založeno na hře přes pivota, popřípadě nějakým průbojem. Ode mne se očekává střelba z dálky, snad mi to bude střílet," přeje si Dyba.