Přihlášeni jsou hráči z Brazílie, Kolumbie, Anglie, Walesu nebo Egypta. „Hráče z tolika zemí světa jsme tu ještě nikdy neměli. Moc se na to všichni těšíme,“ přiznal Dobroslav Vlček, organizátor PSA Ostrava Squash Open. „Budeme se jich ptát i na to, jak dlouho hledali Ostravu na mapě,“ se smíchem dodal Dobroslav Vlček.

Baseballisté Arrows Ostrava podlehli v extraligové sérii o konečné 5. místo v Třebíči Nuclears 0:2 na zápasy.
OBRAZEM: Místo titulu šesté místo. Baseballisté Arrows se teď zaměří na pohár

Turnajovou jedničkou je v SC Fajne Brazilec Diego Gobbi, aktuálně 117. hráč žebříčku PSA. Vysoké ambice má i jeho krajan Vini Rodrigues nebo Abdelrahman Nassar z Egypta, kde squash patří mezi nejpopulárnější sporty.

S číslem tři vstoupí do turnaje Owain Taylor z Walesu, z Anglie dorazili Lewis Doughty, Noah Meredith, James Peach a Jordan Warne. „Jsou to sympaťáci, neměli žádné speciální požadavky. Fungují naprosto samostatně,“ potěšili hlavního organizátora všichni účastníci ze zahraničí.

Brazilská blokařka Thamiere Mello je novou posilou volejbalistek TJ Sokol Frýdek-Místek.
Češka, Ukrajinka i Brazilka. Podívejte se, volejbalistky Frýdku-Místku posilují

„Měli jsme v Ostravě třeba hráče z top deset, ale takhle rozličné pole squashistů ještě nikdy. Dá se čekat souboj britské a jihoamerické školy, do kterého by měli promluvit naši domácí borci,“ konstatoval Dobroslav Vlček.