Kromě celku SK Frýdlant n. O., který v soutěži již několik sezon hraje, přibyl nově celek reprezentačního kouče žen Miroslava Cecavy – Ferrum Frýdlant n. O. „Extraligový tým z Vlašimi z finančních důvodů nabídl soutěž k prodeji, a protože několik sponzorů ze severní Moravy projevilo zájem vybudovat kvalitní celek, soutěž se koupila. Já osobně mám zájem v budoucnu do týmu přivést i některé reprezentantky, abych je měl takzvaně více pod kontrolou a mohl na nich v zápasech více pracovat,“ prozradil před časem Deníku trenér nového celku Miroslav Cecava.

V úvodním kole se obě frýdlantské družstva shodně utkají s TTC Litoměřice a nováčkem soutěže s SKST Děčín. „V sobotu hrajeme nejprve s Litoměřicemi, na druhý den pak zajíždíme do Děčína. Dle papírových předpokladů bychom oba zápasy měli vyhrát, ale zas tak jednoduché to rozhodně nebude. S Litoměřicemi jsme v loňském ročníku nejprve remizovali 5:5 a poté vyhráli těsně 6:4. Zápas bude hodně náročný. Velký pozor si musíme dát na jednadvacetiletou Mirku Ságlovou a také na Čornyovou. Ta má velice dobrý topspin a také dobrý bekhend. Litoměřice budou velice nepříjemným celkem. Co se týče Děčína, tak jdou o nováčka extraligové soutěže. Své kvality toto družstvo ukázalo již v Českém poháru, kde skončili třetí. Děčín se bude určitě spoléhat na velkou podporu svých fanoušků. Ti je můžou dotlačit až k heroickému výkonu,“ myslí si Marie Hrachová z SK Frýdlant.

Do Čech o víkendu pojedou hráčky Jana Rubešová, Nikola Roubalová, Lucie Chlebcová a Marie Hrachová. Dále pak s týmem cestuje vedoucí družstva Marta Novotná a trenérka Alice Roubalová.

V zítřejším odpoledni tak dojde na souboj nováčků. Do Děčína totiž zavítá nově vytvořený tým Ferrumu Frýdlant. „K zápasům odcestujeme pouze ve třech. Nepojede s námi Karin Adámková, jinak se budu spoléhat na výkony Libuše Horákové, Hany Valentové a Veroniky Polákové. Našim cílem je v obou zápasech zvítězit. Velice rádi bychom totiž začali nový soutěžní ročník dvěma výhrami,“ přeje si kouč Miroslav Cecava.

Ten také prozradil, že na úvod soutěže je jeho tým dobře připraven. „Oba naše soupeře známe. Litoměřičtí mají ve svém středu velmi dobrou Ságlovou, která vloni dvakrát dokonce porazila Štrbíkovou nebo i Hrachovou. Je to jejich absolutní jednička. Cheme ale proti ní uspět, jsme na ni připraveni, víme co a jak hraje. Děčín je v soutěži nováčkem a možná i takovým outsiderem. Jejich pozici je ale teď těžké ještě hodnotit,“ dodal Cecava.

Rozpis 1. kola extraligové soutěže žen: Sokol Bor – Slavoj Praha (so – 15.00), ČSAD Hodonín A – Spartak Hluk (so – 14.00), ČSAD Hodonín B – MSK Břeclav (so – 14.00), SKST Děčín – Ferrum Frýdlant (so – 15.00), TTC Litoměřice – SK Frýdlant (so – 14.30), ČSAD Hodonín A – ČSAD Hodonín B (pá), ČSAD Hodonín B – ČSAD Hodonín A (pá).

2. kolo: ČSAD Hodonín A – MSK Břeclav (ne – 10.00), ČSAD Hodonín B – Spartak Hluk (ne – 10.00), SKST Děčín – SK Frýdlant (ne – 10.00), TTC Litoměřice – Ferrum Frýdlant (ne – 10.00).