Nohejbalový oddíl TJ Sviadnov je pořadatelem dalšího ročníku Zimní frýdecko-místecké ligy v nohejbale trojic. Letos se do soutěže přihlásilo osm týmů, který byly rozlosovány do dvou skupin. Po odehrání utkání ve skupinách se dále pokračovalo systémem play-off.

Skupinu A suverénně vyhrálo mužstvo Skleníku, když všechny své zápasy vyhrálo 2:0. O druhé místo, které zaručovalo účast v semifinále, se popraly družstva Sviadnova Seniors a Knedlíku. Úspěšnější byli domácí.

Ve skupině B se hned v úvodním utkání zranil zkušený smečař vítěze letní ligy Zdeněk Žurovec (Štandl) a jeho spoluhráče i s náhradníkem tento fakt poznamenal natolik, že se překvapivě umístili ve skupině až na třetím místě. Semifinále si tak díky lepšímu vzájemnému utkání zahráli Hasiči. Čtveřici postupujících doplnili pak Fazoli.

V úvodním semifinále porazili Hasiči hladce tým Skleníku, ve druhém zápase pak Fazoli po boji vyřadili Seniors. Mužstvo Fazolů dokázalo svou formu prodat i v samotném finále, ve kterém porazili Hasiče 2:0. V zápase o třetí místo pak Skleník zdolal Sviadnov 2:1 na sety, když třetí rozhodující set skončil nejtěsnějším výsledkem 10:9.

Pořadí ligy po prvním turnaji: 1. Fazoli – 40 b, 2. Hasiči – 34 b, 3. Skleník – 31 b, 4. Sviadnov Seniors – 28 b, 5. Štandl – 25 b, 6. Knedlík – 22 b, 7. Staříč – 19 b, 8. Sviadnov Juniors – 16 b.

Další turnaj zimní ligy se koná 10. ledna opět v tělocvičně TJ Sviadnov. Jsou zváni všichni příznivci nohejbalu. Více informací naleznete na www.nohejbalsviadnov.estranky.cz.