V chladném počasí byl na startu také palkovický jezdec Filip Hubík. Ten v pátečních volných trénincích jezdil nejrychlejší časy ze všech zúčastněných jezdců v jeho kategorii. „Když to tak Filipovi v pátek šlo, trochu jsme tak pomýšleli i na umístění nejvyšší,“ prozradil Filipův otec Jiří Hubík.

V sobotním odpoledni se jela další kvalifikace, ve které již jezdci jezdí na nových pneumatikách. „Nastavení motokáry novým pneumatikám nevyhovovalo. Filip zajel skoro o půl vteřiny horší čas, než v předchozím volném tréninku na starých gumách, ale i tak to stačilo nakonec na třetí místo na startovním roštu do obou nedělních závodů,“ prozradil Jiří Hubík.

Měřený trénink ROK LIGHT: 1. Roman Halada, 2. Lukáš Martínek – 0.266, 3. Filip Hubík – 0.326, 4. Matěj Parma – 0.411, 5. Emil Minář 0.517.

V nedělním dopoledním závodě se Hubík ihned po startu dostal před Martínka na druhé místo a na této pozici i závod dokončil. „V odpoledním závodě byl Filip v zatáčce nedovoleným způsobem vyřazen z druhé příčky jezdcem jedoucím za ním, a tak jsme se propadli až na osmou příčku,“ přiblížil průběh druhého závodu Jiří Hubík. Mladý palkovický jezdec ovšem flintu do žita neházel a dokonalou stíhací jízdou se propracoval až na konečné 4. místo.

„Věřím, že kdyby chybělo ještě jedno kolo, tak by byl Filip nakonec třetí,“ dodal jezdcův otec. Sportovní komisaři se po závodě k inkriminovanému incidentu vrátili, jenže nikdo z nich kolizi neviděl natolik dostatečně, takže se výsledky ponechaly v platnosti. „Filip v součtu bodů z obou závodů skončil třetí. Tímto závodem jsme tedy uzavřeli letošní sezonu, ve které jsme skončili čtvrtí. Toto umístění opravňuje syna k účasti na světovém finále v italském Lonatu. Bohužel ale závody jsou podmíněny věkem a Filipovi bude patnáct až po závodech,“ řekl na závěr Jiří Hubík.

Konečné výsledky ROKCUPU 2009 (třída: Rok Light): 1. Roman Halada 212 b, 2. Lukáš Martínek 187 b, 3. Matěj Parma 178 b, 4. Filip Hubík 150 b, 5. Petr Cemper 111 b, 6. Ondřej Kočka 88 b, 7. Tomáš Pekař 87 b. (jh)