V Třinci se přes léto událo nemálo změn. Klub opustila většina hráčů včetně největších opor Curneyho a Krzyžanka. V kádru zůstali pouze brankář Petr Ščigel a mladí junioři. Ty doplnili noví nadějní talentovaní hráči.

Změna nenastala pouze na hřišti, ale i na střídačce. Mužstvo od nové sezony povede Břetislav Staněk společně s Tomášem Heczkem. Bývalý kouč Ivo Jochman se vrátil zpět do Havířova. „Do Třince mě přivála chuť něco udělat proti zániku třineckého florbalu. I když vím, že to bude přetěžká a dlouhá cesta, pevně věřím, že se postupně přidají v tomto úsilí i jiní a zachráníme to tady,“ řekl nový trenér Břetislav Staněk.

Slezany na úvod nečeká nic jednoduchého. V prvním kole jim los nadělil derby utkání v posíleném Paskově. „Kdo trochu zná momentální situaci v třineckém florbalu, tak ví, že situace není růžová, ale když budou mít kluci silnou vůli a pevné nervy, tak můžeme uspět,“ ocenil momentální situaci třinecký trenér Staněk. Utkání bude zajímavé hlavně pro bratry Ščigely, kteří se postaví proti sobě. Paskovský dres budou oblékat i Tomáš Šimský a Martin Fielek, loňští hráči Třince. Utkání začíná ve sportovní hale Orel Paskov v neděli od 15 hodin. (mai)