FbC Orel Lichnov B– FBC Frýdek-Místek 1:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Hostující florbalisté vstoupili do zápasu s favoritem odhodláni získat nějaký ten bodík a hlavně se tak odpoutat z míst, z nichž hrozí sestup do nižší soutěže. V první třetině se nakonec přítomní diváci branek nedočkali. Ty začaly padat až ve druhé části hry. Frýdek nejprve přečkal dvojnásobné oslabení a ve 30. minutě se po brance Červíka mohli hosté poprvé v zápase radovat.

Bohužel se domácím podařilo za další dvě minuty vyrovnat, ale frýdecko-místecké hráče inkasovaná branka nijak nedeprimovala. Třetí třetina byla zcela v režii hostujících florbalistů. Ve 46. minutě opět posunul Frýdek do vedení Lokaj a konečnou podobu výsledku stanovilsvým druhýmgólem v zápase Červík. To běžela 53. minuta.

FBC Jokers Ostrava - FBC Frýdek-Místek 3:3 (0:0, 2:1, 1:2)

Během čtrnácti dní se oba soupeři utkali podruhé. Vprvním duelu Frýdek prohrál, tentokrát chtěl porážku svému soupeři oplatit. Tak jako v předešlém zápase ani v tomto střetnutí první třetina branku nepřinesla. Na začátku druhé třetiny šli ostravští florbalisté do vedení. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, přesně se trefil agilní Červík.

Ještě jednou však domácí šli do vedení. To běžela 34. minuta.Vúvodu třetího dějství inkasovala hostující obrana potřetí a na zisk nějakého toho bodu to mocnevypadalo. Ve 49. minutě napřáhl z půle hřiště Nenička a umístěnou střelou pod břevno snížil na 3:2. Hektický závěr nakonec přinesl Frýdku vytoužený bod, když Červík překvapil domácího gólmana střelou z dálky.

Frýdek-Místek: Čelinský, Chrobok, Zápalka - Klepek, Román, Nenička, Pauliak, Lokaj, Červík, Řeha, Kvíčala, Janošec, Karlický, Flaša, Kocich, Pyszko.

Další mistrovské zápasy čekají na frýdecko-místecké florbalisty v neděli 3. února, kdy se na hřišti Lichnova střetnou s FBC Redwolfs Ostrava a 1.FBK Eagles Orlová B.

(sch)