Paskovští ještěři odehráli dva zápasy v Čechách

Paskov - Florbalisté Paskova se v minulém týdnu vydali na další prvoligový výlet do druhého koutu naší republiky. Ještěři se utkali s Pardubicemi a Bohemians Praha (oba tyto týmy hrály v loňské sezoně Extraligu, poznámka redakce).

4.11.2008

Ilustrační foto.Foto: archiv

M&M Reality Sokol Pardubice – Paskov Saurians 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Paskovští do utkání vkročili s opatrnou hrou a v úvodních minutách několikráte prověřili domácího brankáře Paukrta. V 7. minutě Dohnal vystihl nepřesnou rozehrávku Pardubic, pěknou přihrávkou vybídl Klegu, který poprvé rozjásal hostující lavičku. Tito dva hráči si to ve 13. minutě opět zopakovali a Paskov šel do šaten po první třetině s dvoubrankovým náskokem.

Také ve druhé třetině měli hosté více ze hry. Ve 27. minutě nejprve vystřelil tvrdě Karola, domácí brankář míček ještě vyrazil, ale k míči se dostal Grošaft, zpětnou přihrávkou našel Karolu a ten se při druhém pokusu již nemýlil – 0:3. O minutu později se vydal na výlet od vlastní branky Svoboda a ránou k bližší tyči dával čtvrtý úspěch paskovských florbalistů. Ačkoliv se zdálo, že domácí jsou zralí spíše na ručník, schylovalo se nakonec k dramatu. Ještě ve druhé třetině snížil Chovanec na rozdíl tří branek.

Ve třetí části chtěli hosté udržet své vedení a hlavně držet míček co nejčastěji na svých hokejkách. Bohužel ve 44. minutě unikl po křídle domácí Filip, křižnou přihrávkou přes celou šíři hřiště našel Bahníka a na jeho pohotovou střelu brankář Mikeska nedosáhl. Soupeři rázem narostla křídla a najednou bylo domácích plné hřiště. Paskovští odolávali tlaku až do závěrečné minuty. V té nakonec Pardubičtí odvolali brankáře, vytvořili si zámek před hostující brankou a nakonec i snížili na rozdíl jediného gólu. I přes veškerou snahu domácích si Ještěři těsné vedení již pohlídali.

Branky: 29:52 Chovanec (Bahník), 43:36 Bahník (Filip), 59:19 vlastní – 6:53 Klega (Dohnal), 12:35 Klega (Dohnal), 26:42 Karola (Grošaft), 27:03 Svoboda. Vyloučení: 1:1, bez využití, rozhodčí: Turay, Žatečka, střely: 27:15, diváků: 10.

K druhému venkovnímu zápasu se Paskovští přesouvali ještě týž večer do Prahy, kde je na druhý den čekali florbalisté pražských Bohemians.

EVVA FbŠ Bohemians Praha – Paskov Saurians 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

V Praze již hostující florbalisté nastoupili posilněni o svého nejproduktivnějšího hráče Petera Šobicha, který po splnění pracovních povinností neváhal sednout na vlak a pelášil za svou družinou do matičky měst.

Začátek zápasu byl pro hosty jako z říše snů. Ihned v první minutě vyšel Ještěrům nacvičený signál z rohu hřiště a po nahrávce Šobicha skóroval Tomáš Svoboda. V 5. minutě bohužel hosté neuhlídali domácího kapitána Janů, který se protáhl od mantinelu ke středu hřiště a přesnou ránou vyrovnal. V 10. minutě vysunul Fedra rychlou přihrávkou Pecku, ten našel před domácí brankou ještě lépe postaveného Janešíka a hosté opět o branku vedli.

Prostřední část paskovským Ještěrům vůbec nevyšla. Už po minutě hry si Kubert připravil míček na hůl a skvělou střelou tahem překvapil všechny hostující hráče z poloviny hřiště. Hra hostí byla v těchto chvílích rozháraná a brankář Janečka si na nevytíženost rozhodně stěžovat nemohl. Klokani se poprvé v zápase dostali do vedení ve 27. minutě, když Hněvkovský zakončoval bekhendovou kličkou. Po menší bouři na lavičce hosté hru zklidnili a přeci jen se dostavilo mírné zlepšení. O všem měla rozhodnout závěrečná třetina.

V té opět lépe zahráli pražští Bohemians. Ve 47. minutě zvýšil Ivan vedení domácího týmu na 4:2. Hosté znervózněli a v 56. minutě inkasovali popáté. Paskovští se pak již jen zmohli na snížení nepříznivého stavu, když domácího brankáře překonal Tomáš Svoboda. Klokani si závěr utkání již pohlídali. Paskov zajíždí i v 8. kole prvoligové soutěže na hřiště svého soupeře. V sobotu 8. listopadu se v 19 hodin představí na palubovce Havlíčkova Brodu.

Branky: 4:48 Janů (Jakoubek), 21:02 Kubert (Kindl), 26:33 Hněvkovský (Zeman), 46:32 Ivan (Kubert), 55:26 Kindl (Ivan) – 0:48 Svoboda (Šobich), 9:42 Janešík (Pecek), 57:56 Svoboda. Bez vyloučení, rozhodčí: Hadrava, Hollósy, střely: 34:32, diváků: 53.
Paskov: Janečka, Mikeska – Svoboda, Lábsky, Zeman, Janešík, Klega, Dohnal, Šobich, Karola, Fedra, Grošaft, Pecek, Tokoš. Trenér: Jiří Šimíček. (jb)

4.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Pavol Lukša

ON-LINE rozhovor se starostou Čeladné Pavolem Lukšou

AKTUALIZUJEME

Jednoho muže vlak zabil, druhého jiný vlak těžce zranil

Od neděle se mohou na horách tvořit sněhové jazyky

Od nedělního poledne se mohou v horských oblastech Česka místy tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Na horách napadne do pondělního večera většinou deset až 25 centimetrů nového sněhu. Na návětří hor může na některých místech napadnout až 40 centimetrů, a to hlavně v Krušných horách a na Šumavě.

Janek Ledecký: Vánoční koncert bude letos mix hitů

Janek Ledecký chystá tradiční vánoční turné, na kterém posluchači uslyší písničky z nové desky. Ve středu 22. listopadu zavítá jedna z našich nejznámějších hudebních hvězd do divadelního sálu v třinecké Trisii. Koncert začne v 19 hodin, vstupenky se prodávají v cenovém rozmezí 390 až 450 korun.

Valcíři konečně slaví vítězství na půdě soupeře

Druholigoví fotbalisté Frýdku-Místku se konečně dočkali v letošním ročníku tříbodové radosti z trávníku svého soupeře.

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.