Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod – Paskov Saurians 3:4 (3:1, 0:1, 0:2)

Snad únava z delší cesty, nebo možná i podcenění soupeře, který se krčí na samém dni tabulky, to vše možná přispělo k počátečnímu vývoji první třetiny. Již po šesti minutách hry se domácí Štefánek odhodlal k propagační střele téměř z půlící čáry a k překvapení všech skončil míček za zády nejistého Mikesky.

Poté se snažili hostující hráči přitlačit svého soka na jejich polovinu hřiště, domácí však spoléhali na velice rychlé brejky. V 11. minutě to bylo již rozdílem dvou branek, když Roztočil tvrdou ránou trefil levý růžek Mikeskovy branky. Nepodařenou třetinu korunovali hosté třetí inkasovanou brankou. To běžela 18. minuta, kdy Fedra nepříliš důrazně kryl výjezd Sýkory od mantinelu a následná střela se od tyčky odrazila za záda hostujícího brankáře. Těsně před první přestávkou snížil Janešík, takže se šlo do kabin za stavu 3:1 pro domácí.

Průběh dalších dvou třetin se naštěstí pro hostující florbalisty zlepšil. Domácí hodně držel nad vodou jejich brankář, kterého Ještěři nemohli dlouhou dobu překonat. Až v závěrečné pětiminutovce druhé části hry nahodil Holenka míček za branku, tam se jej zmocnil Klega a po jeho přihrávce se tvrdou ránou do horního růžku prosadil Šobich.

Na začátku osmé minuty Holenka posunul míček na pravou stranu k Janešíkovi, ten se kličkou zbavil dvou napadajících hráčů a přesnou střelou vyrovnal na 3:3. Za dalších sedm minut již bylo na hostující střídačce veselo. To totiž Šobich napřáhl k dalekonosné střele a míček odražený od domácího brankáře dorazil do sítě Klega. V závěru se sice Havlíčkobrodští snažili o vyrovnání nepříznivého stavu, ale hosté si těsnou výhru již udrželi.

„Výsledek vůbec neodpovídá konečnému stavu. Jen střel jsme na domácí bránu vyslali pětačtyřicet. Doufáme, že jsme si smůlu v koncovce v tomto utkání vybrali,“ řekl po skončení utkání trenér hostí Jiří Šimíček.

Branky: 5:48 Štefánek, 10:27 Roztočil (Čapek), 17:12 Sýkora (Coufal) – 18:32 Janešík (Holenka), 35:37 Šobich (Klega), 47:02 Janešík (Holenka), 54:11 Klega (Šobich), vyloučení: 1:1, bez využití, rozhodčí: Hollósy, Hadrava, střely: 23:45.
V dalším utkání se do branky Paskova postavil Martin Janečka, také složení jednotlivých pětic doznaly určitých změn. Přesto to ale na body z Pelhřimova nestačilo.

Spartak Pelhřimov – Paskov Saurians 9:3 (2:0, 6:0, 1:3)

Do Pelhřimova dorazila dobrá stovka příznivců, kteří vytvořili dobrou atmosféru. Od prvních minut se šance střídaly na obou stranách, ale prosadit se dokázali pouze domácí. Ve 4. minutě zužitkoval Jirků přesnou přihrávku od Kotena. Tentýž střelec úvodní branky se nemýlil ani čtyři minuty před přestávkou, takže první třetinu vyhráli domácí 2:0.

Druhá část zápasu Paskovu vůbec nevyšla. Po třech minutách hry se nedomluvili hostující obránci a Brychca jejich chybu dokonale potrestal třetí brankou. Kdo však čekal hostující probuzení, ten se nakonec mýlil. Ještěři dostali ve druhé třetině ještě dalších pět gólů a zápas byl rozhodnut.
Ve třetí třetině mohly tak oba týmy hrát již uvolněný florbal.

Ve 48. minutě se hosté konečně prosadili, když Dohnal vybojoval míček v rohu hřiště, vystřelil po brance a kapitán Berger dorážkou snížil na 8:1. O pět minut později zkompletoval domácí Lisa svůj hattrick, když zužitkoval nedbalé bránění hostí v situaci tří na jednoho. Dvě minuty před koncem zápasu vybojoval míček agilní Karola, podal jej nabíhajícímu Janešíkovi, který jej rychlou střelou uklidil do sítě.

V poslední minutě ještě využili standardní situaci na půli hřiště, když Holenka rychle rozehrál na Dohnala a ten uzavřel skóre tohoto zápasu.

Branky: 3:47 Jirků (Koten), 15:18 Jirků (Zápotočný), 23:01 Brychca ml. (Blažek J.), 30:26 Lisa (Kos), 34:09 Jirků (Zápotočný), 34:30 Lisa (Brychca ml.), 36:27 Zápotočný, 36:43 Blažek J. (Brychca ml.), 52:56 Lisa(Jirků) – 47:52 Berger (Dohnal), 58:11 Janešík (Karola), 59:10 Dohnal (Holenka), vyloučení: 1:2, bez využití, rozhodčí: Drápal, Brychta, diváků: 102, střely: 49:32.

Paskov Saurians: Martin Janečka, Jakub Mikeska – Tomáš Svoboda, David Hron, Roman Labsky, Miroslav Klega, Radek Dohnal, Peter Šobich, Miroslav Holenka, Martin Janešík, David Berger, Marcel Fedra, Martin Karola, Radim Pecek.
(mor)