Spartak Pelhřimov – Paskov Saurians 6:4 (4:0, 1:3, 1:1)

Třetí čtvrtfinálové utkání začalo mezi oběma soupeři velice útočně. Šance se střídaly na obou stranách, ale jako první se prosadil v 7. minutě domácí Švrkala. O chvíli později putoval na trestnou lavici Stavovský a Pelhřimov v závěru přesilovky zvyšoval zásluhou Jirků již na 2:0. Tentýž hráč měl prsty i ve třetí brance Spartaku, a když jeden z rychlých protiútoků využil pelhřimovský dorostenec Pikhart, bylo o vítězi utkání rozhodnuto prakticky v první třetině. Hosté začali vykřesávat jiskřičku naděje na počátku druhé třetiny, kdy se prosadil obránce Svoboda – 4:1.

Na pátou branku domácího Zápotočného reagovali Ještěři kontry Waliczko a Dohnal. Do závěrečného dějství se tak šlo za stavu 5:3 pro domácí Spartak. Ve 49. minutě využil přesilovou hru Svoboda, čímž utkání dosti zdramatizoval. Šest minut před koncem utkání putuje na trestnou lavici Kopia a domácí si opět vypracovali dvoubrankové vedení, které již udrželi do závěrečného klaksonu. Pelhřimov se tak v sérii ujímá vedení 2:1.

Spartak Pelhřimov – Paskov Saurians 6:5 po prodloužení (1:0, 4:2, 0:3 – 1:0). Zklamání z předešlé porážky bylo na hostujících florbalistech vidět. V první třetině měli totiž mírnou převahu domácí, kteří v 9. minutě otevřeli skóre utkání. Přesilovou hru využil Lis. O minutu později měli hosté výhodu trestného střílení, jenže Waliczko přestřelil branku Pelhřimova. Úvod druhé třetiny domácím vyšel. Již po deseti vteřinách překonává gólmana Paskova krásnou střelou Blažek.

Ve 22. minutě snížil Waliczko, pak však přišly chvíle domácích, kteří třemi brankami v řadě upravili na 5:1. V této chvíli se již možná domácí florbalisté viděli se šampaňským v ruce. Jenže ještě ve druhé třetině snižuje Berger, a když ve třetí třetině dokoná pro domácí dílo zkázy postupně Šobich, Berger a Janešík, začíná se v 55. minutě zcela na novo.

Do konce řádné hrací doby se již diváci branky nedočkali, takže utkání jde do prodloužení. V něm hostující hráči hráli velice dobře. Pak se ovšem životně trefil domácí Poduška, který čtvrtfinálovou sérii ukončil. „Před začátkem sezony bylo našim cílem umístit se po základní části do čtvrtého místa a v play-off postoupit minimálně do semifinále.

První úkol jsme si splnili, v play-off jsme bohužel doplatili na zranění některých hráčů. V příští sezoně se musíme zaměřit na lepší produktivitu a na vyrovnanost výkonů po celé střetnutí. Pozitivní ale zase je, že jsme opět rozšířili počet hráčů, kteří jsou tuto soutěž pravidelně hrát. Závěrem chci poděkovat všem hráčům za předvedené výkony v průběhu celé sezony a doufám, že příští sezona bude z naší strany ještě lepší, než pro nás právě skončená,“ přeje si předseda klubu Petr Moravec.