Bodový rozdíl obou týmů vletošní sezoně činí již 33bodů, takže třinečtí proti lídrovi extraligové tabulky nastupovali jako outsideři. Třinec ve Vítkovicích pozorně bránil a čekal na chybu favorita. Ta přišla ve 4.minutě, kdy Grochal využil střelou zvoleje přesnou přihrávku od Krzyžanka– 0:1. Vpolovině osmé minuty však domácí srovnali zásluhou Hrubého, který zpravé strany poslal míček pod horní tyčku Šrámkovy branky.

Radost domácích příznivců však neměla dlouhého trvání. Opár sekund později zakončil přesně nejlepší střelec Třince Jiří Curney. Ve 13.minutě neudržel nervy na uzdě umantinelu hostující Gajda a rozhodčí Kotala hříšníka poslal nekompromisně na trestnou lavici. Třinecký obránce pykal ale pouze 38vteřin, jelikož včase 12:42 minut překonal Šrámka střelou od mantinelu Brus– 2:2.

Domácí pak těžili ze střelecké potence Víta Hrubého, který v17.minutě zaznamenal svůj hattrick. Ominutu později se podařilo snížit Ščigelovi na 4:3, což byl také výsledek první třetiny. Ive druhé třetině tlačili domácí florbalisté hosty do defenzívy, jenže Třinec podržel vtěchto chvílích brankář Šrámek. Ve 26.minutě poslal Gajdzica do úniku Smetanu a bývalý hráč Vítkovic překonal brankáře Suchánka– 4:4.

Extraligový nováček nadále sfavoritem bojoval a odvě minuty později si Curney připsal svou již třiadvacátou branku vtéto sezoně. Když ve 30.minutě překonal Smetanu vdomácí brance Sikora, byl to pro kouče Vítkovic Mráčka impulz ke změně. Do branky se tak na druhou polovinu střetnutí postavil Roman Ciompa. Domácí do konce druhé třetiny stačili již jen snížit na 5:6 zásluhou Mojžíška.

Náskok Třince se florbalistům Vítkovic podařilo smazat hned po 54vteřinách třetí třetiny. Bratrskou spolupráci zakončil za Šrámkova záda Lukáš Hrubý. Domácím hráčům narostla křídla a po brankách Mojžíška, Tokoše, Jelínka a Tomašíka bylo dílo zkázy pro třinecké florbalisty dokonáno. Oceláře tento výpadek bude možná mrzet, jelikož poslední Bohemians urval na palubovce Future své první body, když vpražském derby zvítězili 3:2 na samostatné nájezdy a náskok Třince stáhli na pouhé dvabody.

1.SC SSK Vítkovice– SK FBC Třinec 10:6 (4:3, 1:3, 5:0). Branky a nahrávky: 7.V. Hrubý (Tomašík), 13.Brus (Jelínek), 15.V. Hrubý (Vladař), 17.V. Hrubý (Brus), 36.Mojžíšek (Tomašík), 41.L. Hrubý (V. Hrubý), 42.Mojžíšek (Brus), 45.Tokoš (Brus), 46.Jelínek (Vladař), 48.Tomašík– 4.Grochal (Krzyžanek), 8.Curney (Petřík), 18.M. Ščigel (Gajdzica), 26.Smetana (Gajdzica), 28.Curney (Petřík), 30.Sikora (Gajdzica). Rozhodčí: Mikula, Kotala. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváků:167.