Velký florbalový svátek čekal třinecké florbalisty v sobotu 29. října v hale STaRS. Jejich soupeřem byl jedenáctinásobný mistr republiky TJ Tatran Střešovice. SK FBC Třinec – TJ Tatran Střešovice 4:9 (0:4, 2:2, 2:3). V jejich dresu od první minuty řádil útok Jedlička-Fridrich- Vávra. Ti zařídili celkem osm z devíti branek Tatranu Střešovice.

Slezané nastoupili do utkání s respektem a toho využil v první minutě Fridrich, jeho slabší střela propadla Ščigelovi do branky. Poté se dvakrát do střelecké listiny zapsal Jedlička a účet první třetiny na 0:4 zakončil svou druhou brankou v zápase Fridrich. Třinečtí byli při vyložených šancích nepřesní a v případě úniku Curneyho se vyznamenal brankář Kafka.

Ve druhé třetině završil svůj hattrick Jedlička. Poté se brankami Smetany a Curneyho domácí trochu vzchopili a s Tatranem hráli vyrovnanou partii. Jedličkovi však tři branky nestačily a ve 36. minutě vrátil hostům čtyřbrankový náskok. Začátek poslední části vyšel domácím a brankami Grochala a Smetany snížili na 4:6. Třinečtí florbalisté byli místy lepším celkem, ale v 54. minutě přišla sekyra Sedláka na Jedličku a trestné střílení ve prospěch Tatranu. K penaltě se postavil Richter, který s přehledem nabídnutou výhodu využil.

Tento gól oslabil třinecké naděje na vyrovnání a góly Jedličky a Zemana v závěru zápasu ustavily konečný výsledek ve prospěch hostujících hráčů na 4:9.

 

Třinecké florbalisty nyní čeká série zápasůna hřištích soupeřů.

V neděli 7. října hrají v Havířově a o týden později v Brně.

Sérii utkání na hřištích soupeřů zakončí Třinec televizním utkáním v sobotu 20. října v hale Sparty Praha s SSK Future.

 

 

Branky a nahrávky: 27. Smetana (Petřík), 33. Curney (Petřík), 42. Grochal (Gajdzica), 44. vlastní - 1. Fridrich (Jedlička), 13. Jedlička (Vávra), 16. Jedlička, 18. Fridrich (Jedlička), 26. Jedlička (Vávra), 37. Jedlička (Vávra), 54. Richter z trest. střílení, 55. Jedlička (Fridrich), 60. Zeman (Garčar).

Rozhodčí: Janeček, Sekanina.

Vyloučení: 2:3. Diváků: 214.

Další výsledky 3. kola Fortuna extraligy:

Liberec – Vítkovice 4:2,

Brno – Future 3:4,

Bohemians – Havířov 1:9,

Ostrava – Pardubice 7:4,

Chodov – Mladá Boleslav 2:5.