Třinečtí mají za sebou již dvanáct utkání, jelikož absolvovali předehrávku 13. kola v pardubické ČEZ Aréně, kde prohráli nešťastně 6:5. Oceláři se tak z 12 utkání radovali pouze z jednoho vítězství, když porazili poslední celek soutěže Bohemians.

Trenér Slezanů Jan Holovka má trochu obavy z tohoto utkání a před čtvrtečním tréninkem řekl: „Až dneska večer na tréninku, uvidím kdo pojede. Zatím je hodně hráčů nemocných,“ řekl Holovka. Naštěstí do Boleslavi jedou nakonec všichni, otazník visí jen nad brankářem Haraštou.

Třinečtí mají v této sezoně problém s obranou a také se střílením branek druhé pětky. „O tom, že se naší lajně nedaří, víme. Šance máme, ale neproměňujeme je. Potřebujeme trochu klidu v zakončení. I v mém případě,“ řekl centr druhé pětky Martin Ščigel.

V tabulce jsou na tom hráči Mladé Boleslavi lépe. Po čtvrteční dohrávce jsou s 22 body na čtvrtém místě tabulky.

Nejproduktivnějším hráčem Mladoboleslavských je útočník Ondřej Fojta, který v 11 utkáních nasbíral 23 bodů za 15 branek a 8 asistencí. Reprezentační dres okusili letos brankář Jakub Koráb a útočník Petr Novotný. „Boleslav má kvalitní hráče, kteří jsou dobře jak technicky, tak fyzicky vybaveni. Pro nás bude důležité se maximálně soustředit na obranu a vyvarovat se zbytečných chyb. Musíme také proměňovat šance, které si dokážeme vytvořit, pak můžeme v Boleslavi uspět,“ řekl Ščigel.

První vzájemné utkání skončilo prohrou domácího Třince 5:9. Nedělní utkání Mladá Boleslav - Třinec začíná ve 14 hodin.