Třinečtí v minulém utkání zcela vyhořeli s brněnskými Buldoky a prohráli rozdílem třídy 3:9. Brňané tímto výsledkem potvrdili výsledek z prvního vzájemného duelu, kdy v Brně nedali Slezanům šanci a zvítězili 9:2. To hráči Future mají před dnešním duelem lepší náladu. I když o víkendu prohráli s vedoucím celkem ligy Pepinem Ostrava, ve středu jejich dravost odskákali aktuální mistři ze Střešovic, kteří ve 29. minutě vedli 4:1.

To trenéry Future nenechalo klidné, vzali si oddechový čas, vystřídali brankáře Rebra za Rytycha a začali dohánět skóre. Vrhli se na to již v první minutě poslední části, kdy se postupně začali trefovat Ryneš, Michal Soukup, Vrtiška, Marek Soukup a výsledek na konečných 6:4 pro Future završil střelou do prázdné brány Šebek.

První vzájemné utkání mezi Třincem a Future, ve kterém vyhrál domácí Future 10:6, se odehrálo před televizními kamerami. Tři branky a tři asistence si připsal v tomto utkání Michal Soukup. O gól a asistenci horší byl třinecký kapitán Lukáš Petřík. Třinečtí by mohli do utkání zapojit i další posilu z ostravského Pepina, útočníka Martina Lukeše. Ostravská posila má na svém kontě přes dvěstě extraligových startů, ve kterých Lukeš nasbíral 120 branek a 95 asistencí. Po Jiřím Charizanovi a Petru Šrámkovi je to třetí nový hráč v třineckém týmu, jenž přišel před koncem roku.

Oceláři se budou snažit zopakovat situaci z doby před dvěma roky, kdy v Praze prohráli 10:0, ale v odvetě soupeře porazili 5:3. Utkání v třinecké hale STaRS začíná dnes v 17 hodin.