FK FbC Třinec – M&M Reality Sokol Pardubice 11:6 (3:1, 3:1, 5:4)

Před zraky sedmaosmdesáti diváků začali Třinečané aktivně. Svého soupeře aktivně napadali, což nakonec přineslo své ovoce. Již ve 2. minutě překonal hostujícího brankáře Petřík. V 6. minutě byl vyloučen Cibere za sekání a deset sekund před vypršením jeho trestu jej předčasně poslal z trestné lavice znovu Petřík – 2:0. Ve 14. minutě to bylo již o tři branky. Gajdzica přihrál z pravé strany Smetanovi a ten se štěstím trefil skulinu mezi Pipkovým tělem a rukou. Ke gólové radosti se v první třetině dostali i hosté. V čase 19:35 snížil po střele od mantinelu talent pardubického florbalu Martin Zozulák.

Slezané ve druhé třetině nadále pokračovali v nastolené aktivitě. Na začátku 28. minuty Petřík přihrál před bránu Curneymu a mladý třinecký střelec poslal míček do levé tyče, od které se bílý balónek odrazil do brankáře Pipka a následně se dokutálel do branky. Konec osmadvacáté minuty patřil kapitánovi domácích Petříkovi. Únik Curneyho s Lukešem ještě domácí nezakončili, ale aktéři čtvrté třinecké branky si role vyměnili. Curney našel v útoku Petříka, který svou střelou vymetl horní růžek pardubické brány. Petřík tak završil svůj hattrick a vyhnal brankáře Pipka z hostující branky. Náhradník Vítek vydržel s nulou na kontě do 35. minuty. Petřík předložil balónek Curneymu a ten pohotově zvýšil na 6:1. Tak, jako v první třetině, tak i ve druhé patřil závěr Východočechům. Situaci 4 na 4 využil ke své druhé brance Martin Zozulák.

Zřejmě bouřka se snesla o přestávce na hráče Pardubic. Ti, do třetí části, vstoupili odhodlaně a zle zatápěli domácím florbalistům. Hned v první minutě rozehrál Vacík volný úder na obránce Šťastného a po jeho střele míček rozvlnil síť třinecké branky. Domácí na odpověď čekali do 45. minuty, kdy Gajda nadvakrát překonal Vítka. O minutu později prostřelil přízemní střelou téměř z poloviny hřiště Petra Ščigela pardubický Kunát a rozdíl ve skóre byl opět tříbrankový. Pardubičtí stačili ještě ukrájet z náskoku zásluhou Bahníka, který dorazil střelu obránce Šťastného. Třineckého trenéra Jochmana tato situace nenechala klidným a vybral si oddechový čas. Ten měl nakonec své ovoce. V polovině závěrečné třetiny totiž využil skulinku v obraně hostí Gajda, sedm minut před koncem střetnutí se prosadil zkušený útočník Lukeš a jubilejní desátou branku v zápase přidal po přihrávce Lukeše zpoza brány Martin Ščigel. Za tohoto stavu vystřídal třinecký trenér brankáře a do branky se dostal Petr Šrámek. V závěru 57. minuty nechali Třinečtí za obranou Kunáta a brankář Šrámek poprvé kapituloval. Na konečných 11:6 upravil dvě minuty před koncem domácí Lukeš. Třineckým se povedlo využít domácího prostředí a snížili stav série na 1:2.

Branky: 2. Petřík (Grochal), 8. Petřík (Curney), 14. Smetana (Gajdzica), 28. Curney (Petřík), 28. Petřík (Curney), 35. Curney (Petřík), 45. Gajda, 50. Gajda, 53. Lukeš (Curney), 55. M. Ščigel (Lukeš), 58. Lukeš (Sikora) – 20. Zozulák (Chovanec), 39. Zozulák (Filip), 41. Šťastný (Vacík), 46. Kunát (Felsenberg), 47. Bahník (Šťastný), 57. Kunát (Šťastný). Rozhodčí: Nováček, Vašíček. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 87. Stav série: 1:2.
TŘINEC: P. Ščigel (55. Šrámek) – Krzyžanek, Černý, Gajda, Sikora – Grochal, Petřík, Curney – Gajdzica, M. Ščigel, Smetana – střídali Lukeš, Vlček, Janda. Trenér: Ivo Jochman.