Paskov Saurians A – SSK Vítkovice A 6:2 (4:0)

V úvodních dvou duelech na turnaji zkusili trenéři paskovských mladíků zaexperimentovat. Obránce totiž poslali do útoku a naopak útočníky nechali bránit. Zprvu sice hra Ještěrů bylo poněkud rozháraná, ale postupem času se vše uklidnilo a utkání skončilo jasnou výhrou Paskova. „Ve druhé půli již naše aktivita poněkud upadla. Kluci se snažili, ale spousta střel skončila mimo ostravskou branku,“ řekl po zápase trenér týmu Pavel Moravec.

Paskov Saurians A – FBC Pepino Ostrava B 7:2 (4:1)

V zápase s béčkem ostravského Pepina bylo k vidění několik pěkných brankových akcí. Z výhry se nakonec opět radovali Paskovští. Nejhezčí akci zápasu vypracoval Dominik Skalický, který se individuálně prosadil po levé straně a v momentě, kdy byl již v jisté brankové situaci, volil místo střely přihrávku na ještě lépe postaveného spoluhráče. Pro Sabrinu Moravcovou byl pak již lehký úkol skórovat, čímž se mladá paskovská florbalistka poprvé ve své kariéře zapsala mezi střelce.

Paskov Saurians A – Sokol Ostrava-Zábřeh 3:1 (3:1)

Další dvě turnajová střetnutí měly rozhodnout, o které místo budou nakonec mladí florbalisté Paskova hrát. „Nutno dodat, že kluci bojovali s maximálním úsilím. Se Zábřehem jsme se letos střetli již třikrát a vždy šlo o vyrovnanou bitvu. Tentokráte nám hodně pomohl gól Adama Kučery z úvodní minuty utkání,“ postřehl trenér Moravec. O čtyři minuty později zvyšovala vedení Paskova svou druhou brankou na turnaji Moravcová. Když ostravského gólmana překonal ještě do poločasu Kučera, bylo o vítězi rozhodnuto. Zábřežští pouze snížili po tečované střele. Ve druhé půli dominovali na obou stranách brankáři, kteří za svá záda již žádnou střelu nepustili.

Paskov Saurians A – FbC Tigers Poruba 5:1 (3:1)

Ani v závěrečném utkání na turnaji neměli Paskovští problém zvítězit. V brance Ještěrů se tentokráte činil Ondřej Kuboš, který pustil pouze jedinou střelu hráčů z Poruby. Tygři nakonec obdrželi pět branek, takže po závěrečném hvizdu rozhodčích mohla propuknout na paskovské straně vlna radosti a oslav. „Turnaj byl velice povedený jak po organizační stránce, tak i báječnou atmosférou, kterou vytvořili rodiče zúčastněných týmů. Za mě bych rád poděkoval rodičům za velkou podporu. Myslím si, že dnes to cítily i děti. Hráči předvedli velmi pěkný a hlavně bojovný výkon,“ dodal na závěr trenér Pavel Moravec. (mor)