TJ VHS Znojmo – Paskov Saurians 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Předposlední utkání základní hrací části hrané ve Znojmě neodstartovalo družstvo Paskova úplně ideálně. Domácí tým byl v úvodních minutách aktivnější a již po necelých třech minutách otevřel skóre tohoto utkání – 1:0. V 8. minutě dostal navíc znojemský tým možnost zahrát si první přesilovou hru a odskočit tak na rozdíl dvou gólů, avšak nabídnutou výhodu zužitkovat nedokázal. Celek Ještěrů odehrál celé oslabení velmi slušně a pár vteřin po jejím skončení dokonce z hole Daniela Rebroše vyrovnal na 1:1 (čas 10:07). Na konci 14. minuty měl výhodu jednoho muže v poli i Paskov. Ten svou přesilovku dokázal využít a v 16. minutě šel poprvé v zápase do vedení. Úspěšným střelcem se stal opět Daniel Rebroš – 1:2. Za tohoto stavu se po 20 odehraných minutách odcházelo do šaten.

Úvodní minuty prostřední části zřejmě rozhodly o osudu celého utkání. Již po 26 vteřinách se výstavní bombou od mantinelu prosadil obránce Miroslav Holenka (1:3). Na konci 23. minuty zvyšoval v oslabení Jan Komínek (1:4) a ve 25. minutě využil přesilovku opět Daniel Rebroš, který tímto zkompletoval hattrick v utkání – 1:5. Druhou část Paskov jasně opanoval a domácí tým k ničemu vážnějšímu nepustil.

V závěrečné periodě navýšil skóre ve 46. minutě již na 1:6 z pohledu domácích Vít Hykel a v čase 57:59 minut navýšil účet zápasu backhandem Tomáš Maier – 1:7. Domácí pak 10 vteřin po rozehrání dokázali po nahození z poloviny hřiště vstřelit ještě jeden gól, ten však nic nezměnil na tom, že si Ještěři připsali historicky první prvoligové vítězství na půdě Znojma – 2:7.

Branky Paskova: Rebroš 3, Holenka, Komínek, Hykel, Maier. Vyloučení: 4:2, využití: 0:2, oslabení: 0:1, rozhodčí Vybíhal, Kačer, diváků 91, střely na branku 24:23.

Hippos Žďár nad Sázavou – Paskov Saurians 8:5 (3:1, 3:2, 2:2)

Do posledního utkání vstupovali Ještěři s vědomím, že jim bude po základní části patřit s největší pravděpodobností 2. příčka, čehož se nikdy předtím nepodařilo dosáhnout. I tak to byl tým Paskova, který si dokázal vytvořit úvodní šance. Protože však ani jednu ze tří z kategorie těch vyložených využít nedokázal, přišel zákonitý trest. Ostrostřelec Ondřej Melichar poprvé pálil ostrými v čase 9:00 a domácí poprvé vedli – 1:0. Na tuto branku našli Ještěři odpověď již za necelé 2 minuty. V čase 10:43 vyrovnal ze středu hřiště nikým nekrytý Martin Karola. Radost z vyrovnání však netrvala dlouho. Hippos dokázal hned v následující minutě navýšit své konto o další dvě vstřelené branky, které od sebe dělilo pouhých 10 vteřin a rázem to bylo 3:1. Úvodní část za tohoto stavu i skončila.

Prostřední část gólově otevřelo trestné střílení, s jehož provedením si zkušeně poradil domácí Petr Tlustoš – 4:1. To vše v čase 25:31. Následující minuta patřila opět Paskovu, který z hole Víta Hykela vrátil stav opět na rozdíl dvou branek – 4:2. Ve 32. minutě dokázal domácí tým nejprve opět odskočit na rozdíl tří branek, aby ještě v téže minutě opět snížil hostující Vít Hykel. Na konci 32. minuty tak domácí tým vedl stále rozdílem dvou tref – 5:3. Ani tentokrát nedokázal paskovský celek vstřelit kontaktní branku, a protože domácí si připsali ještě jeden úspěšný zásah, svítilo na časomíře po 2 odehraných periodách 6:3 v jejich prospěch.

Na počátku závěrečného dějství bylo ještě hůř. Žďár nad Sázavou přidal již sedmý gól a poprvé v utkání vedl rozdílem 4 branek – 7:3. Paskov se ještě pokusil o zvrat a v rozmezí od 49. do 51. minuty dokázal 2× skórovat. Nejprve se za hosty trefil Tomáš Maier a po něm ze standardní situace i Jan Komínek – 7:5. Do konce utkání tak scházelo necelých 10 minut a Paskov stále ztrácel dvě branky. Hippos si svou výhru pojistil dalším gólem již za necelé dvě minuty (8:5) a závěrečné drama nedopustil.

Branky Paskova: Hykel 2, Karola, Maier, Komínek. Vyloučení: 1:3, bez využití, rozhodčí Rýznar, Vidlář, střely na branku 23:23.

Paskovský tým tak zakončil základní část na 2. místě tabulky, což je s ohledem na nevydařený start do soutěže hodně nečekaný výsledek a již o tomto víkendu přivítá na svém hřišti v úvodních čtvrtfinálových duelech soupeře ze Znojma, kterého si z trojice Litvínov, Žďár nad Sázavou, Znojmo vybral.

K nemocnému Tomáši Kohútovi a Vítu Hykelovi se po tomto víkendu se zraněným okem přidal i Radek Dohnal, který nedohrál utkání ve Znojmě a poraněný kotník ze zápasu ve Žďáru nad Sázavou nepustí do hry ani Miroslava Klegu, kterého teď nějaký čas bude zdobit sádra. Zda se některý z těchto hráčů v tomto ročníku vůbec ještě objeví na hřišti a v jaké fázi to bude, je opravdu nejisté. Záležet bude hlavně na tom, jak daleko se Ještěři ve vyřazovací části dokážou probojovat.

1. kolo – čtvrtfinále play off: Paskov Saurians – TJ VHS Znojmo, Torpédo Havířov – SFK Kozel Počenice, Panthers Otrokovice – Hippos Žďár n. Sázavou, Sokol Erupting Havlíčkův Brod – SK Bivoj Litvínov.

Utkání play off se hrají na tři vítězná utkání. Vítězové postoupí do semifinále a vítězové semifinále se utkají ve finále o přímý postup do Extraligy. Poražený finalista se střetne s předposledním týmem Extraligy v baráži o postup do Extraligy (i baráž se hraje na 3 vítězná utkání).

První dva zápasy se uskuteční již tento víkend: sobota 26. února (18 hodin) a neděle 27. února (15 hodin) – nafukovací hala Orel Paskov. Odvety se hrají příští víkend na hřišti soupeře. Případný pátý (rozhodující) zápas se uskuteční v odpoledních hodinách 7. až 9. března v Paskově.