FBC Piranha Spartak Přerov B – FbC BD STAV Frýdek-Místek 4:4

Jako nováčci vstoupili florbalisté Frýdku-Místku do bojů ve třetí lize. Prvním jejich soupeřem byl Přerov B, který v loňské sezoně skončil na pátém místě. První změnu skóre zařídil hostující Kalivoda, jenže následné ustrašené pojetí hry poslalo domácí až do dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině frýdecko-místečtí hráči zabrali, snížili Krhutem na 3:2, ale vzápětí opět inkasovali. Závěr byl dramatický. Kalivoda nejprve snížil na 4:3 a spravedlivou remízu zařídil Krhut.

Branky FM: Kalivoda 0:1 (Žáček), Krhut 3:2 (Kováč), Kalivoda 4:3 (Žurek), Krhut 4:4 (Žurek).

FbC BD STAV Frýdek-Místek - 1. SC Bohumín 98 7:3

Po úvodním zápase nastoupili hráči Frýdku-Místku proti Bohumínu. Domácí na špatný vstup do utkání dokázali odpovědět brankami Štrbáka a Žurka. Postupem času začali získávat i otěže zápasu do svých rukou a s velkou chutí si proti svému soupeři zastřílili. „Jak s výsledky, tak i s předvedenou hrou jsem spokojen,“ chválil své svěřence frýdecko-místecký kouč Petr Řeha.
Branky FM: Štrbák 1:1 (Gřunděl), Žurek 2:1 (Kalivoda), Žurek 3:2 (Zápalka), Nenička 4:2, Gřunděl 5:3 (Krhut), Kalivoda 6:3 (Žurek), Kalivoda 7:3 (Žurek).

FbC Frýdek-Místek - FbC Playmakers Prostějov 9:6

Domácí outsider vstoupil do utkání velice sebevědomě, vypracoval si spoustu šancí, žel bez gólového efektu. Z první branky se radoval jako první soupeř. Hra se poté přelévala ze strany na stranu. Až v 15. minutě měli domácí výhodu jednoho muže v poli a kapitán Szczotka střelou z půle hřiště srovnal stav na 1:1. Frýdečtí si pak vypracovali další brankové příležitosti, jenže kupili také chyby v obraně, které nabízely stejnou možnost i soupeři. Na konci první třetiny dostal míč do prostějovské branky Havlík, takže do první přestávky odcházeli spokojenější domácí.

Nástup do druhé třetiny se lépe vydařil Prostějovu. Hosté srovnali, ale domácí Žurek a vzápětí Kahánek opět poslali Frýdek-Místek do vedení. Závěrečná část zápasu přinesla gólovou přestřelku. Hosté nejprve po 18 vteřinách hry snížili, aby o chvíli později srovnali opět krok. Utkání tak začalo nabývat na dramatičnosti. Na branku Gřunděla hosté znovu rychle zareagovali, ale když Gřunděl s Krhutem vzápětí kontrovali, rýsovalo se pohárové překvapení. To v závěru střetnutí ještě pojistili Štrbák se Žurkem, čímž svému soupeři neumožnili konec zápasu jakkoliv zdramatizovat.

Florbalisté Frýdku-Místku tak v dalším kole poháru přivítají na domácí palubovce extraligové Brno. „Jedinou kaňkou na vítězném utkání je zranění Víti Kahánka, který při souboji utrpěl otřes mozku a musel být odvezen k ošetření do nemocnice,“ litoval ztráty svěřence v zápase trenér Petr Řeha.

FbC Frýdek-Místek: Sukač, Zápalka – Žurek, Prokša, Kahánek, Szczotka, Pauliak, Krhut, Štrbák, Gřunděl, Havlík, Nenička, Román, Vrána, Kováč, Kasl, Stavinoha, Flaša.