Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kozlovice vstřelily Odrám pět branek a jsou druhé

REGION - Přehled výsledků víkendových zápasů v regionu. V zápasech I. B třídy se převážně dařilo hostujícím celkům, prvních vítězství se dočkala mužstva Fryčovic a Dobré.

19.9.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Čech

Velice dobré utkání odehráli fotbalisté z Kozlovic, kteří svému soupeři z Oder uštědřili pěti brankami pěknou ostudu. Poprvé v soutěži vyhrála také mužstva Fryčovic a Dobré. Obě družstva bodovala na hřišti svých soupeřů.

Skupina C

Hrádek - Sedliště 1:1 (0:1). Domácí na vlastním hřišti nedokázali zvítězit ani na třetí pokus. Své šance promarnili postupně Běhal, Sztula a Kantor. Do vedení tak šli hosté ve 40. minutě zásluhou Tomáše Majera. Domácí srovnali skóre deset minut před koncem, když nařízený pokutový kop za faul na Kantora nejdříve Daniel Majer vyrazil,na dorážku však již byl krátký.

Hrádek: Kawulok – Heczko – Paszek, Bojko, T. Sikora –M. Paw (55. Szlauer), Duda, Ostruszka, Běhal (74. Pszczolka) – Kantor, Sztula (86. Kufa). Trenér Jan Kaleta.

Sedliště: D. Majer – Kovalčík, T. Majer, Bialý (80. Hruška), Tluček – Plevza, Verlík, Kaloč, Otýpka – Smichovič, Juřica. Trenér Karel Slíva.

Nebory – Oldřichovice 0:2 (0:0). V derby si oba brankáři drželi dlouho neprůstřelnost, proto se skóre měnilo až v posledních deseti minutách, kdy domácím pomalu ubývalo fyzických sil. Autorem první branky byl v 80. minutě Ligocký, který se probil domácí obranou a mířil přesně k tyči. Gólová pojistka hostí přišla hned o tři minuty později, kdy prudkou střelu L. Stoszka vyrazil brankář Krenželok před sebe a R. Mauritz pohotově dorazil.

Nebory: Krenželok – Mrozek (85. Oborný), Roček, Benek, Osmanczyk – Žajdlík, Molnár, Slíž, Stec – Kopeč (60. Vranka), Cieslar. Trenér Radek Morcinek.

Oldřichovice: Sagan – Novotný, Crhonek, Hanke, Dytko – Vlachovič, Ligocki, L. Stoszek, Huczala (60. Niemiec) – R. Mauritz, Zbíral (83. Pinkas). Trenér Marián Krajčovič.

H. Bludovice – Hnojník 2:2 (1:1). Hosté si vytvořili v průběhu celého zápasu výraznou územní převahu, připravili si několik slibných brankových příležitostí, ale koncovka tentokrát byla jejich slabinou. Přesto se ve 20. minutě ujali vedení brankou Kušniráka z pokutového kopu. Pak platilo nedáš – dostaneš a ke slovu se dostali domácí. Ve 42. minutě srovnali po rychlé kombinační akci a hned ve 48. minutě se střelou ze skrumáže ujali vedení. Hosté i poté pokračovali v zahazování šancí, naštěstí se do černého trefil alespoň ostrostřelec Kušnirák v 75. minutě abodyse dělily.

Hnojník: Pielesz – Gančarčík, Jantoš, Figura, Pieter (46. Krawiec, 58. Moráň) – Glac, Kušnirák, Walica, Rusz – Jochymek, Minář (48. Kuczynski). Trenér Marián Kuczynski.

Jablunkov – Nýdek 3:0 (1:0). V prvním poločase měli hosté tři šance, ale střelu Mikulky vyrazil gólman. Vzápětí neuspěli ani R. Delina a Konderla. Branky se tak dočkala domácí jedenáctka. Po úniku Szotkowského hostující Bujný neobsadil nabíhajícího Dronga, který se zblízka trefil. Druhý gól do nýdecké sítě padl v polovině druhé části hry. Szotkowského nedohonil vůbec nikdo a domácí mladík si v klidu vychutnal bezmocného brankáře hostí. V závěru se Szotkowski prosadil ještě jednou.

Jablunkov: Szczuka – Worek, Szucs, P. Hudzieczek, D. Delina – R. Suszka, T. Cieslar, Straka, Drong (55. Tacina) – Szotkowski, Martynek. Trenér Stanislav Kluz.

Nýdek: Kantor – Lubojacki, Mikulka, Babilon (75. Přibyla), Cienciala – Bujný (65. Hamřík), Konderla, M. Szuscik, Očadlík (60. Dědic) – Spratek, Delina. Trenér Miloš Koloničný.

Skupina D

Suchdol – Fryčovice 0:3 (0:1). Svěřenci trenéra Poláška konečně zabrali a v prvním poločase byli jasně lepším celkem. Vytvořili si několik slibných příležitostí, avšak Košica, Temel ani Hendrych je nedokázali proměnit. Až v 29. minutě po parádní přihrávce Daniela Galáska otevřel skóre Košica. Po změně stran domácí přidali, srovnali hru, ale do černého se netrefili. V 71. minutě jen orazítkovali tyč brankáře Míčka. O chvíli později uvolnil Košica Hendrycha a hosté se radovali podruhé. V závěru měl při střídání hostující trenér šťastnou ruku, Pěčka nastupující v 85. minutě svůj první dotek s míčem korunoval třetí brankou Fryčovic.

Fryčovice: Míček – R. Galásek, Baran, Žurovec – D. Galásek, Temel, Dětský (84. Pěčka), Janek, Hél – Košica, Hendrych. Trenér Miroslav Polášek.

Bílovec – Dobrá 0:1 (0:1). Doberští navázalina výbornou hru v minulém kole. V první velké šanci se ocitl hostující Javorek, který využil svých fyzických dispozic, skvěle se uvolnil, ale osamocen před brankou soupeře skórovat nedokázal. To se povedlo až ve 40. minutě Bednárkovi a Dobrá se tak mohla radovat z první vstřelené branky v sezoně. Druhá půle se již odehrávala na polovině hostí. Největší šanci domácích zlikvidoval v nastaveném čase výborným zákrokem brankář Baran, který vyrazil střelu na tyč.

Dobrá: Pavel Baran – Palarčík, Zářický, Zícha, Rajnoch – Filipčík, Herník, Bednárek (Jiří Baran) – Papřok (Kendzior), Javorek, Šmahaj (Imričko). Trenér Tomáš Zářický.

Kozlovice – Odry 5:0 (3:0). Velice vydařený zápas odehráli fotbalisté z Kozlovic. První změnu skóre přinesla 29. minuta, kdy hostujícího brankáře překonal Martin Krpec. O minutu později zvyšoval na 2:0 Žídek a těsně před poločasem se zapsal mezi střelce Kahánek. Tentýž hráč pak skóroval v 60. minutě a konečnou podobu výsledku stanovil v 80. minutě Bednář. Kozlovice si tak drží druhou příčku v tabulce.

Kozlovice: Tobiáš – Žídek, Bonk, Žáček, Vašenda – Pavel Krpec st., Bednář, Chýlek, Martin Krpec (52. Holub) - Pavel Krpec ml. (68. Vyvijal), Kahánek. Trenér Jan Vyvijal.

Metylovice – V. Albrechtice 0:1 (0:0). První poločas přítomným divákům přinesl za zmínku pouze dva momenty. Na straně domácích nastřelil po trestném kopu Biolek břevno a hosté pohrozili po brejkové situaci, jenže netrefili odkrytou část domácí branky. Ve druhém poločase vybídl Ondřej Němec ke skórování Kulhánka, jeho lobovaný míč zachytil na poslední chvíli brankář hostí. O všem nakonec rozhodla 88. minuta, ve které se po rychlé akci prosadili hosté z Albrechtic a odvezli si nakonec tři body za hubené vítězství.

19.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Snímek zachycuje prvňáčky ze základní školy v Milíkově. Třídní učitelkou je Martina Labajová. Na fotce zleva: Julie Martynková, Eliška Szmeková, Nela Ernstová, Marie Bojková, Jakub Raszka, Jakub Szmek, Nikolas Szlauer.

Představujeme prvňáky ZŠ v Milíkově a Bukovci

OBRAZEM: Třinec má obchvat, jeden úsek ale chybí

Třinec – Jedenáct let poté, co se stát zavázal postavit obchvat Třince, přišel zlomový den pro celý region. Nová silnice mezi třineckou částí Nebory a Bystřicí se v úterý otevírá motoristům.

S ODISkou nově do Ostravy také žlutými vlaky

Na krajskou síťovku ODISKA budou moci cestující jezdit i vlaky RegioJet. Do systému budou zařazeny tři ranní spoje z Návsí.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na dotazy čtenářů.

Mistr vyšel ve Werk Areně naprázdno! Oceláři zdolali Kometu

/FOTOGALERIE/ Hokejisté Třince načali druhou čtvrtinu extraligy výborně. Třetí celek tabulky porazil dosavadního lídra a zároveň obhájce titulu Kometu Brno 4:1. Hattrickem se na triumfu Ocelářů podílel útočník Martin Růžička.