FRÝDEK-MÍSTEK – TŘEBOŇ 32:27 (16:12)

Hostujícím házenkářům se zásluhou Šulce podařilo do sedmé minuty stav vyrovnat. V 9. minutě šla Třeboň poprvé, ale zároveň také i naposledy do vedení, když Šoltése překonal Bicek. Eskápéčko poté pětibrankovou šňůrou odskočilo na 10:6 a svůj čtyřbrankový náskok si domácí házenkáři udrželi až do poločasové přestávky. I po změně stran se prezentoval Frýdek daleko lepší házenou a po dvou brankách Kolmajera byl na začátku druhé půle stav 18:12.

Ve 35. minutě se domácím zranila střední spojka Hastík, což domácím trochu otupilo útočnou sílu. Dvacet minut před konečnou sirénou měli házenkáři Frýdku devítibrankový náskok, poté však přišlo k polevení výkonu a pět minut před koncem snižoval Volf na pro soupeře přijatelných 25:29. Domácí si v závěrečných minutách vítězství již pohlídali a zcela zaslouženě odprovodili hosty na jih Čech s pětibrankovou nadílkou.

„Jsem velice rád za dnešní zisk povinných dvou bodů. Myslím si, že jsme hlavně v první půli podali velice bojovný výkon. Ve druhé půli došlo ke zranění našeho klíčového hráče Hastíka a poté se nám spojky začaly trápit. Určitě bych vyzdvihl výkon našich křídel, kterým utkání vyšlo,“ řekl k průběhu utkání domácí trenér Martin Strnadel. Házenkáře Frýdku nyní čeká dvojutkání na hřištích svých soupeřů. V sobotu 10. listopadu změří SKP síly s Duklou Praha a hned ve středu 14. listopadu čeká Frýdek výjezd na východ Slovenska, do Prešova.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka – Požárek 3, Toms 6, Meca 1, Kuděla, Matějka 1, Kolmajer 11, Sliwka 3, Kružík 3, Vacula 1, Alexovič 1, Hastík 2, Skála.