MUŽI

BK Frýdek-Místek - TJ Gymnázimu Hladnov 59:73 (body FM: Hájek 14, Aleksa 14, Roško 10, Nogol 10).

Domácí začali se zónovou obranou, a otupili tak soupeřovy protiútoky. Výšková převaha ostravských hráčů, slabší doskakování a nedůrazné blokování soupeřů však pomalu přesouvaly rozdíl skóre ve prospěch hostů. „V utkání jsme sice nezvítězili, ale prohráli jsme s hlavou nahoře. Oproti prvnímu zápasu jsme se zlepšili ve střelbě trestných hodů. V příštím zápase zavítáme do Havířova, který jsme dokázali v loňské sezoně dvakrát porazit. Pokud zůstaneme u takového nasazení jako v utkání s Hladnovem, věřím v náš úspěch," komentoval vystoupení svého týmu podkošový hráč Petr Aleksa.

ŽENY

Frýdecké ženy sehrály vyrovnané a nervózní utkání v Havířově a podlehly soupeřkám až v dramatické koncovce o jediný koš.

Slavia Havířov BK - Frýdek-Místek 56:54 (body FM: Stránská 13, M. Schäferová 12, Šebestová 9).

„Jsme zklamané, že jsme nevyhrály a nepřivezly dva body ze zápasu na Slavii. Soupeř měl bohužel opět dvoumetrovou hráčku, kterou jsme neuměly ubránit. Naše střelba ze střední vzdálenosti byla špatná a koše z neproměněných pokusů nám velmi scházely," řekla po návratu hrající trenérka Markéta Schäferová.

JUNIORKY

Ligová soutěž začala také juniorkám (U19), které se v úplně novém složení představily na hřištích soupeřek v Olomouci.

SK UP Olomouc - BK Frýdek-Místek 95:57

OSK Olomouc BK Frýdek-Místek 65:43 (body FM celkem: Riegerová 30, Hlavová 21, Štupáková 20, Lukácsová 19).

První utkání proti SK UP Olomouc se od samého začátku vyvíjelo jednoznačně ve prospěch soupeře. „Již po několika minutách vedli domácí rozdílem osmi bodů a svůj náskok si udržovali. My jsme proti zkušenějším a vyšším hráčkám začali velmi rozpačitě a s nepotřebným respektem. Z naší hry se úplně vytratila rychlost, přesnost v zakončení a opět měla svůj den špatná obrana. Našich chyb soupeř bohužel využíval a připravil nám krutou porážku," popsal průběh prvního utkání trenér Bohumír Přebinda.

Ve druhém zápase začala děvčata z Frýdku-Místku lépe a vyhrála první čtvrtinu. Pak se Olomoučanky rozstřílely a skóre otočily. „Pokračování špatné koncovky i nedůsledné obrany vypadalo jako okopírované z předchozího dne a konečné vítězství soupeře bylo naprosto zasloužené. Naše děvčata nás zklamala. Družstvo ligové soutěže si nemůže dovolit 28 ztrát míče a 50 neproměněných střel na koš," dodal rozhořčeně Přebinda .

ŽÁKYNĚ

Starší žákyně (U15) měly těžkou úlohu na půdě ligových favoritů a papírové předpoklady se na hřištích potvrdily.

SBŠ Ostrava - BK Frýdek-Místek 56:38

TJ OP Prostějov BK Frýdek-Místek 77:33 (nejvíce bodů FM celkem: Losertová 17, Šimíčková 15, Ručková 10).

„Opět jsme sehráli dvě utkání na hřištích soupeřů a znovu to byli soupeři nad naše síly. Vždyť šlo o účastníky loňského finále Mistrovství republiky a podle toho se také odvíjel scénář obou zápasů. I když si myslím, že v Ostavě to mohlo být mnohem lepší, protože soupeř podle mne tentokrát hrál hodně pod svoje možnosti. Ale tolik našich neproměněných jistých bodů z pod koše, 22 neproměněných trestných hodů a konečná prohra o 18 bodů, každý si to může spočítat. Ale já jsem tuto silnou skupinu předpokládal a jsem si jistý, že pro nás to bude dobrá škola a příprava na druhou polovinu soutěže. Tím však neomlouvám naši spoustu nevynucených chyb a přihrávek přímo do rukou soupeře," hodnotil venkovní zápasy trenér týmu Miroslav Charvát.

MINIŽÁKYNĚ

Starší minižákyně U13 zachraňovaly renomé frýdecko-místeckého basketbalu dvěma výhrami v Havířově.

BK Havířov BK - Frýdek-Místek 32:39 a 30:31 (nejvíce bodů FM: Zátopková 22, Bačová 17, Mahdoňová 10).

„Vyhráli jsme, ale týmu chyběla bojovnost. Druhý zápas začal úplně jinak, pěkně jsme bránili a postupovali rychle dopředu. Hotovou tragédií však bylo naše obvykle špatné zakončení z prostoru pod košem. Holky nebyly schopny dávat jednoduché koše, a tak jsme se ještě málem museli o výhru strachovat. Nakonec se to podařilo jen tak tak o jeden jediný bod," popsal vývoj havířovských zápasů trenér Marek Nogol. Po předchozích dvou výhrách nad Žilinou jsou minižákyně v čele soutěže bez ztráty bodu.

Nejmladší minižákyně U11, které teprve sbírají zápasové zkušenosti, prohrály v Příboře.

BK Příbor BK Frýdek-Místek 64:17 a 44:19 (nejvíce bodů FM: Baierová 15, Lukácsová 13, Gottwaldová 4).

Nejmladší děvčata mají za sebou první mistrovská utkání soutěže, pro polovinu z nich to byly vůbec první zápasy v životě. Zvlášť v tom druhém už lépe plnily pokyny trenérů a výsledek pro ně nebyl vůbec špatný. „Díky zlepšenému výkonu ve druhém utkání byl tento dvojzápas pro naše děvčata velkým přínosem. Věřím, že většině z nich otevřel oči, kolik že se toho ještě musí naučit a jak usilovně mají pokračovat v tréninkové píli," řekl Petr Aleksa, hlavní trenér družstva.

(kot)