VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Frýdecko-místeckým kadetkám se vůbec nedařilo

Frýdek-Místek – Basketbalová družstva BK Frýdek-Místek mají za sebou několik mistrovských zápasů se střídavými výsledky.

14.3.2013
SDÍLEJ:

Fotky z utkání mladších minižákyň U12 proti BK Havířov.Foto: J. Vojkovský

Havířov nad jejich síly

Jediným stoprocentně vítězným družstvem se staly mladší minižákyně, které dvakrát porazily své soupeřky z Havířova.

Fotky z utkání mladších minižákyň U12 proti BK Havířov.

Fotky z utkání mladších minižákyň U12 proti BK Havířov.

BK Frýdek-Místek - BK Havířov 55:29 a 47:42 - body FM: Riedelová 16+12, Mahdoňová 10+11, Bačová 9+11, Jeništová 8+2, Kuběnová 6+8, Vojkovská 6+3.

Družstvo mladších minižákyň U12 nastoupilo k dalším dvěma mistrovským utkáním proti BK Havířov. Jak už se stalo v poslední době frýdeckým trendem, nastoupili domácí jen v šesti hráčkách. První zápas kontrolovaly frýdecké hráčky už od úvodní minuty a soupeř vlastně nekladl žádný odpor. Domácí děvčata dobře bránila, takže se mohla snadno a rychle dostávat pod soupeřův koš a z protiútoků dávat jednoduché koše. V odvetě již tak veselo na frýdecké straně nebylo. „Naše hráčky přestaly běhat i bránit a umožnily soupeřkám proměňovat snadné koše. To jsem se snažil změnit při druhém time-outu, ve kterém mi nezbylo nic jiného, než na holky pořádně zvýšit hlas. Od té doby na hřišti běhala úplně jiná děvčata než předtím. Hned poté holky vyhrály druhou čtvrtinu poměrem 21:6 a už se bylo jasné, kdo nakonec vyhraje. Ani přicházející únava v závěru zápasu, kdy soupeř rozdíl skóre snížil, na tom nic nezměnila. Holkám moc gratuluji, protože v šesti vyhrát nad týmem, co měl pro utkání k dispozici o sedm hráček víc, je moc pěkné," řekl k průběhu druhého utkání trenér Marek Nogol.

Perník jim zachutnal

Mladší žákyně BK Frýdek-Místek dokázaly zvítězit ve městě perníku, následně ale nestačily na nuselský Sokol.

BK Pliska Studánka Pardubice B - BK Frýdek-Místek 26:62 - body FM: Ručková a Zubková po 11 bodech, Kučerová 10, Hudcová 9, Goluchová 6, Marková 5, Kučná 4, Zmeškalová 4, Konvičná 2.

„Za další dvojicí mistrovských utkání jsme zajížděli do Pardubic a Prahy. Neočekával jsem, že přivezeme dvě vítězství, protože nám scházelo šest děvčat ze základu. Proto dostaly příležitost i další hráčky týmu, ale nedopadlo to pro ně nijak příznivě. Zvlášť v Pardubicích měly příležitost se ukázat, ale vůbec toho nevyužily. Tak snad příště," popsal trenér Miroslav Charvát aktuální situaci v družstvu.

Sokol Nusle - BK Frýdek-Místek 54:40 – body FM: Ručková 14, Kučerová 8, Kučná 6, Goluchová a Zubková po 4, Hudcová a Marková po 2.

V Praze to vypadalo s hostujícími hráčkami dobře jen do poloviny utkání. Slovem dobře lze označit jen to, že první poločas frýdecko-místecké basketbalistky vyhrály, ale to, co předváděly některé z nich na hřišti ve druhém poločase, bylo neuvěřitelné. Tolik chyb se snad stává jen v minižákyních. „Největší pochvalu si za oba dva dny zaslouží Nela Ručková, která, ač je o dva roky mladší, zastoupila naše zkušenější rozehrávačky, zejména chybějící Šimíčkovou. Vyvážela bez ztráty spousty míčů, rozehrávala na ostatní a především měla vynikající střelbu ze střední vzdálenosti s úspěšností 80 procent. Také zkušené podkošové hráčky zahrály svůj standard. Zápas jsme si prohráli hlavně díky slabým výkonům křídelních hráček. Pokud chceme v soutěži skončit na prvním místě, musíme doma porazit HB Basket Praha minimálně o deset bodů. Když podáme zodpovědný výkon a vrátí se nám všechny absentující hráčky, není to nereálné," doplnil svůj komentář trenér Charvát.

Kadetky se vrátily s prázdnou

Ligové kadetky Frýdku-Místku zahrály velmi dobře proti Žďáru, naopak v Brně předvedly ostudný výkon, kdy vysoko prohrály.

BK Žďár nad Sázavou - BK Frýdek-Místek 68:55 - body FM: Broskevičová 21, Káňová 11, Folvarčná 9, Lukácsová 6, Šenkeříková 2, Hyplová 2, Liberdová 2, Tovaryšová 2.

Na hřišti favorizovaného Žďáru, který po celou sezonu drží první příčku tabulky, začalo utkání ve vysokém tempu a hned zpočátku se vedení ujaly domácí hráčky. Ve druhé čtvrtině se hra vyrovnala a nerozhodným výsledkem 14:14 zůstal favoritův odstup na šesti bodech. Potom však frýdecko-místecké basketbalistky polevily v obraně a střelecky úplně vyhořely. Káňové ani Folvarčné se nedařilo, po neproměněných střelách tým následně ztrácel síly při návratech do obrany. Sil ubývalo a na důslednou obranu soupeřek se nenašla zbraň, která by je zastavila ve vítězném tažení. „V závěru se prosadila Hyplová, která po svém nástupu zakončila svůj první útok košem a i potom stačila svojí rychlostí bránit soupeřovy hráčky. Když se vyfaulovala Folvarčná, díru pod košem jsme jen těžce zacelovali. Tam pak dobře pracovala zaskakující Káňová, ovšem v útoku se jí vůbec nevedlo. Střelecky se nejlépe dařilo Broskevičové se čtyřmi trojkovými koši. Zklamáním byla hra Šenkeříkové, která se tentokrát vůbec neprosadila," zhodnotil hru svých hráček trenér Bohumír Přebinda.

BK Brno B - BK Frýdek-Místek 88:33 - body FM: Folvarčná 12, Lukácsová 9, Hyplová 5, Broskevičová 4, Káňová 3, Milotová 3.

Utkání v Brně bylo naprostou katastrofou, když hostující celek nedokázal najít zbraň na soupeřovu rychlost a důslednou těsnou obranu. „Naše hráčky sice dokázaly v začátku vyrovnat trojkou Lukácsové, ale to byl poslední moment vyrovnané hry. Téměř žádná naše střela na soupeřův koš nebyla úspěšná. Naproti tomu co opustilo ruku soupeřovy hráčky směrem ke koši, to tam spadlo. Proto téměř nebylo co doskakovat. Naše rychlost ve hře a při návratu do obrany byla mizivá a celá hra byla z naší strany chaotická a bezzubá. Soupeř nás přehrával rozdílem třídy, a to bylo znát i na psychice hráček. Přestože jsme se v poločasové přestávce zabývali hlavně rozborem situace a stanovením taktiky pro korekci výsledku, nebylo to nic platné a hráčky spíše působily jako diváci, než jako tým z horní části tabulky. Dlužno dodat, že soupeř proti nám nastoupil posílen a v úplně jiném složení, než při utkání u nás doma. To však není omluvou za to, že jsme hráli velmi odevzdaně. Hráčky mě svým slabým výkonem velmi zklamaly. Tato prohra nás odsoudila ke konečnému 5. místu v tabulce soutěže a do play-off nastoupíme za čtrnáct dnů na palubovce Sokola Hradec Králové," dodal po návratu domů trenér Přebinda.

Ženy po solidním výkonu poraženy

Frýdecko-místecké ženy se v Ostravě prezentovaly sice solidním výkonem, přesto nakonec odjely domů poraženy.

SBŠ Ostrava D - BK Frýdek-Místek 62:49 - body FM: M. Schäferová 14, Půčková 13, Bonková 8, Šimoňáková 4, Volná 2, Janošcová 2.

Po prvním poločase hostující hráčky vedly o pět bodů a ještě před zahájením poslední čtvrtiny byl výsledek velmi těsný. K dobrému průběhu utkání tentokrát vůbec nepřispělo málo objektivní rozhodování sudích. Přesto byly ostravské soupeřky o malinko lepší a šťastnější, proto vyhrály.

Od Hladnova dostali stovku

Muži BK Frýdek-Místek dohrávali dva zápasy.

TJ Gymnázium Hladnov - BK Frýdek-Místek 101:46 - body FM: Nogol 20, Sobčák 9, Hájek 8, Olka 6, Mojžíšek 3, Sabol 0.

Do nedalekého Hladnova odjíždělo družstvo frýdecko-místeckých mužů pouze se šesti hráči. Pracovní povinnosti zapříčinily velikou absenci. „Po nástupu na palubovku se nám první čtvrtina docela povedla, ty ostatní už byly úplným propadákem. Hladnovští hráči se na nás střídali jako v hokeji - bylo jich totiž dvanáct. Bránili po celém hřišti a nám dělalo velké problémy se prosadit. Hodně soupeřových zákroků bylo na hranici faulu, ale i za ní. Tato taktika se domácím dokonale vyplácela. My jsme se s tím nemohli vyrovnat a ztráceli jsme míč za míčem. Soupeř pak celkem snadno skóroval. I přes vysokou porážku chci poděkovat všem ostatním spoluhráčům, kteří na hřišti bojovali i za takových nepříznivých okolností," řekl po návratu Marek Nogol, nejlepší střelec BK Frýdek-Místek.

BK Frýdek-Místek - Basket Opava 2010 83:66.

Utkání s Opavou naopak dopadlo pro domácí nad očekávání dobře. Frýdečtí porazili favorizovanou Opavu rozdílem třídy a napravili tak dojem z předchozího zápasu. Od samého počátku vedli a svůj náskok postupně zvyšovali. Snad se už začalo blýskat na lepší časy.

Kdo s kým o víkendu?

V sobotu 16. března se v domácím prostředí sportovní haly SPŠ v Místku z celků BK Frýdek-Místek nejdříve představí družstvo nejmladších minižákyň, které hrají ve 13.00 a ve 14.30 hodin proti BK Panter Javorník. Po nich si zahrají od 16 hodin v žákovské lize starší žákyně proti TJ Lokomotiva Krnov a nakonec muži, kteří nastoupí v 18 hodin proti týmu BK Snakes Ostrava. V neděli 17. března zakončí domácí basketbalový program ligové utkání starších žákyň s týmem BK Panter Javorník - to začne již v 9 hodin. Na všechna utkání srdečně zveme všechny příznivce basketbalu ve Frýdku-Místku. (kot)

Autor: Redakce

14.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 200 Kč Obsluha zařízení (kromě lakovacích) na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů OBSLUHA POBRONZOVACÍCH LINEK A POMOCNÝCH ZAŘÍZENÍ (ZamK). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: B15 (ZamK) a:7/11/2017, Požadujeme: zručnost, samostatnost, pečlivost., Životopisy zasílat na email: jan.pszczolka@kern-dr.cz.. Pracoviště: Kern s.r.o., 739 61 Třinec 1. Informace: Jan Pszczolka, +420 777 779 556(po-pá7-14.00hod.). Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 13 500 Kč Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče PRACOVNÍK/-ICE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH - PEČOVATEL/-KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 16500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zástup za dlouhodobou nemocenskou s možností prodloužení., Výhodou - kurz pracovníka v soc. službách (možnost dodělat po nástupu), ŘP sk. B., Předem volat na tel. č.: 558 993 755 nebo 558 993 754 a domluvit si schůzku., Pracoviště: Třinec a okolí. Pracoviště: Pečovatelská služba, Štefánikova, č.p. 1173, 739 61 Třinec 1. Informace: Kateřina Michálková, +420 558 993 755,558 993 754. Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 18 000 Kč Brusiči nástrojů a kovů ZÁMEČNÍK - BRUSIČ. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: A11 z:21/9/2018, Práce ve 2 směnném provozu (06:00-14:00 hod.; 14:00-22:00 hod.), Náplň práce: , - broušení nerezových dílců uhlovou ruční bruskou, - broušení vzduchovými bruskami a kartáči, - obsluha pásové brusky., Požadujeme: , - SOU nebo SŠ, - manuální zručnost, spolehlivost, flexibilitu, samostatnost a týmovou spolupráci., Nabízíme: , - zázemí stabilní mezinárodní společnosti s 25 letou tradicí na českém trhu, - finanční ohodnocení dle významu pozice, příplatky za odpolední směnu, bonusový systém (odměny za docházku, pololetní a roční odměny), - práci na HPP a nástup ihned, - moderní, čisté a příjemné pracovní prostředí, - přátelský kolektiv, - široké spektrum zaměstnaneckých výhod., Zaměstnanecké výhody:, - týden dovolené navíc, stravenky, jazykové a odborné vzdělávání, - penzijní připojištění/životní pojištění, letní pitný režim, firemní akce., V případě Vašeho zájmu posílejte prosím Váš strukturovaný životopis v ČJ s označením „Brusič“, na výše uvedenou e-mailovou adresu.. Pracoviště: Blanco professional cz, spol. s r. o.- prac. chlebovice, Příborská, č.p. 258, 739 42 Frýdek-Místek 8. Informace: Michaela Čecháčková, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 30 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ŘIDIČ/-KA SK. B PRO MEZINÁRODNÍ DOPRAVU. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DPP, možnost změny na PS, Požadujeme - ŘP sk. B, praxe v řízení min. 1 rok, znalost AJ nebo NJ výhodou., Životopis zaslat na e-mailovou adresu: prace-kpmaty@seznam.cz , Pracoviště - Evropa. Pracoviště: Kp maty service s.r.o. - provozovna písečná, 739 91 Jablunkov. Informace: Filip Szkandera, +420 737 975 184.

Martin Adamský, jediný střelec Ocelářů na ledě Liberce.

Hokejisté padli i v Liberci. Nedávají góly

Třinec se zvolna zvedá ode dna.

Třinec opustil sestupovou zónu

Lázeňská kúra Ocelářům svědčila

Třinec /FOTO/ – Hokejistům Třince prostředí největšího lázeňského města v zemi skutečně svědčí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT