„Na pondělním zasedání klubového výboru se nakonec kvůli neuspokojivým výsledkům, kdy extraligový tým získal po první polovině soutěže pouhé čtyři body, rozhodlo o odvolání dosavadního trenéra Martina Strnadela. Ten ale bude v klubu nadále pokračovat ve funkci trenéra sportovních tříd mládeže,“ vysvětlil předseda SKP Frýdek-Místek, Lubomír Kavka.

„Když jste odvolán, tak to není nikdy příznivá situace. Samozřejmě z toho radost nemám, ale je pravdou, že jsme těch bodů moc nedocílili. Tento tým potřebuje změnu a je asi rozumné, že ve vedení týmu bude jeden z nejzkušenějších házenkářů v republice, čímž Venca Straka určitě je. Já jsem člověk, který házené věnoval vždy spoustu času, takže co bude dál, to si teď vše musím nechat projít hlavou,“ řekl odvolaný trenér SKP Martin Strnadel.

Kavkovým blízkým spolupracovníkem by měl být Václav Straka. Tento pivot, který před sezonou přišel do Frýdku ze slovenské Povážské Bystrice, je studentem nejvyšší trenérské licence, takže by mohl být po dokončení studia i případným koučem celku SKP. „Pokud vše dobře dopadne, měl bych licenci získat v březnu příštího roku. Zbývají mi jen závěrečné zkoušky,“ prozradil Straka, který vzápětí ještě dodal: „Pro nikoho není příjemné, když dojde k odvolání trenéra. Navíc jsme s Martinem Strnadelem kamarádi, takže mi to vůbec jedno nebylo. Vedení klubu mě ale požádalo o spolupráci a taková nabídka se na druhou stranu zase neodmítá. Mým úkolem bude aktivně se podílet na přípravě týmu, tréninkového procesu a taktických plánech na utkání. Na tom všem budeme úzce spolupracovat s trenérem Kavkou a kolegou Mazurem. V tréninku se chceme zaměřit na určité věci a na zjednodušení naší hry. Hlavně musíme kluky nakopnout po psychické stránce. Naší situaci nám navíc teď komplikuje zdravotní stav některých hráčů. Sami teď nevíme, kdo bude o víkendu vlastně k dispozici. S Lovosicemi ale budeme chtít určitě bodovat.“