KH Kopřivnice - SKP Frýdek-Místek 33:32 (18:16)

Od prvních minut mohli fanoušci obou táborů vidět bojovnou házenou. První branku utkání vstřelili hosté, ale bylo to naposledy, kdy v utkání vedli. Začátek vyšel lépe domácím, kteří se ujali nejprve vedení 4:2, aby na začátku desáté minuty zvyšoval Veřmiřovský na 6:4. Kopřivnice se mohla od prvních minut spolehnout na osmnáctiletého střelce Adama Rečka, který po výborném zákroku brankáře Žingora, zvyšoval ve 13. minutě svou pátou brankou už na 8:5. Na začátku 26. minuty šla Kopřivnice z přesilové hry do vedení 16:12 a poprvé v utkání vedla o čtyři branky. Hosté však stihli stáhnout stav zápasu znovu na rozdíl dvou branek, když si vzal poslední slovo v prvním poločase hostující Dyba, jenž určil poločasový výsledek na 18:16 z pohledu domácího KH.

I po změně stran se pokračovalo v podobném tempu, kdy si domácí udržovali mírný náskok. Hostující tým Aleše Chrastiny, ale nejprve vyrovnal a domácí se prosadili až ve 34. minutě, když přesně pálil Reček. Stejný hráč pak přidal v krátké době další dvě trefy a poslal Kopřivnici do vedení 21:19. Domácí Tomáš Veřmiřovský pak technickou střelou zajistil vedení domácích o tři branky, které však hosté rychle smazali na rozdíl jediné trefy. Po vzájemné rozepři mezi domácím Třeštíkem a hostujícím Kalousem si šli oba hráči na dvě minuty odpočinout. Pevné nervy pak prokázal proměněnou sedmičkou Reček, jenž upravil skóre na 29:27. Šest minut před koncem znamenala rychlá akce domácích vedení 31:27, ale Frýdek-Místek nesložil zbraně. Komplikací pro domácí bylo totiž dvojnásobné a posléze klasické oslabení, ve kterých hosté snížili znovu na rozdíl dvou gólů, což platilo i dvě minuty před koncem. V čase 58:23 Frýdek-Místek snížil dokonce na rozdíl jediné branky, ale v závěru to na sebe vzal mladý Reček, jenž svou třináctou brankou definitivně rozhodl o vítězství Kopřivnice. Hosté v závěru už jen korigovali na konečných 32:33.

V závěrečných minutách pomohlo domácím házenkářům publikum, které skandovaným potleskem dotlačilo Kopřivnici k důležitým dvěma bodům, které definitivně rozhodly, že poslední, sestupové místo obsadí Přerov. Kopřivnici má jistotu minimálně baráže proti vítězi první ligy.„Jsem rád, že body zůstaly doma. Konec jsme si zkomplikovali sami. Kluci bojovali, podali kolektivní výkon a odměnou jim bylo vítězství. Věděli jsme o soupeřově výškové převaze, ale rozhodlo i to, že jsme si vytvořili mírný náskok, který jsme dokázali držet. Ve Frýdku byl hlavním rozdílem Pyško, v tomto zápase se brankáři točili na obou stranách. Měli jsme spoustu možností utkání rozhodnout, ale dvakrát nás tam v trháku vychytal Šoltés. Závěr byl dramatický, ale jsem rád, že jsme ho zvládli," ulevil si domácí trenér Ivo Vávra. Hosté tak mají před Kopřivnicí náskok jednoho bodu a utkání k dobru. „K zápasu nemám moc co dodávat a ani nechci. Nesnižuji bojovnost a nasazení Kopřivnice. Bylo to bojovné utkání a my to máme nadále ve svých rukou a jedeme dál," řekl krátce trenér frýdecko-místeckého SKP Aleš Chrastina.

Nejvíce branek Kopřivnice: Reček 13/5, Veřmiřovský 5, Stanislav 3, Krejčiřík 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Diváci: 420. Vyloučení: 7:10. Branky ze sedmiček: 5:1.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pyško Gřešek, Klaban 4, Mynář 3, Petřík 1, Kichner 7, Hečko, Dyba 6, Vacula 1, Hes 1/1, Kalous 4, Strack 5, Hladký. Trenér: Aleš Chrastina.

7. Karviná 26 17 1 8 772:720 35
8. KP Brno 26 8 7 11 686:705 23
9. Fr. - Místek 26 5 4 17 748:797  14
10. Kopřivnice 27 6 1 20 725:820 13
11. Přerov 27 3 4 20 668:834 10

Zbývá ještě odehrát

9. kolo (19. května): Přerov - KP Brno (10.30), Frýdek-Místek - Karviná (17.00).

10. kolo (25. května): Karviná - Kopřivnice (18.00), KP Brno - Frýdek-Místek (26. 5., 10.30).