Ve dvoudenním klání sportovců z 16 zemí Evropy vybojovali judisté z Frýdecko-Místeckého regionu nečekaných osm medailí, když v nezvyklém vedru předvedli velmi kvalitní výkony a svým nasazením a odpovědným přístupem se zařadili do pětice nejúspěšnějších týmů. Obsazení soutěže tvořili především zástupci zemí bývalé Jugoslávie, ale také Švédové, Norové, Belgičané a další. Českou republiku reprezentovaly ještě výpravy z Brna, Jihlavy a Týna nad Vltavou, ty však zdaleka nedosáhly tak kvalitního úspěchu.

První den soutěže patřil trenérce a závodnici Pavle Pröllové, která vybojovala zlato v kategorii masters do 70 kg , když k nelibosti pořadatelů porazila favorizovanou domácí mistryni. Mladší žákyně Dužíková v těžké váze a Skotalová ve váze do 52 kg vybojovali svorně stříbrné medaile. Sedmé místo obsadila Karolína Kubíčková v kategorii benjamínek. Vysokou laťku, kterou nasadili závodnice v prvním dni soutěže, přijali ostatní jako výzvu do dne druhého a nezklamali. Stříbro vybojovali Lukáš Janulek (42 kg) v kategorii starších žáků a Ester Vilčková (52 kg) v kategorii juniorek. Bronzové medaile patřily starším žákům Vítu Jerglíkovi a Vojtěchu Bezručovi (oba 60 kg) a Tomáši Kozmovi (48 kg).

Po prohrách v souboji o třetí příčku skončili na pátém místě Sabina Braneacová a Lukáš Měchura. Sedmé místo v kategorii starších žáků obsadil Michal Gomola. Vystoupení výpravy zhodnotil vedoucí výpravy Luděk Kubíček: „Soutěže se zúčastnila většina našich nejlepších závodníků, kteří se setkali se zcela novou konkurencí. Výrazný úspěch nás samozřejmě těší a je příslibem do podzimních bojů o domácí mistrovské tituly.“ Volný čas využili mladí judisté k pobytu u moře, což jim bylo odměnou za dobře vykonanou práci. (kub)