Frýdek-Místek letos prohrál několik zápasů o gól, minulý týden padl na půdě posledních Hranic a v tabulce byl třetím nejhorším týmem. V neděli svěřenci trenéra Daniela Vala doma přivítali předposlední Maloměřice a nutně už potřebovali uspět.

Domácí byli od začátku napřed, Maloměřice ale v první půli držely krok. V poločase Frýdek-Místek vedl 19:16. „První poločas byl problematický, když jsme ve chvílích, kdy jsme vedli o šest branek zbrklou střelbou a nedůsledností v obraně dovolili Maloměřicím snížit,“ prohlásil po zápase Valo.

Po přestávce ale nápor soupeře domácí zlomili a došli si pro vysokou výhru 38:27. „Ve druhém poločase už náš výkon splňoval parametry, jaké si představujeme, byť nám Hlipala dal dvanáct branek. Pokud ale dokážeme eliminovat další hráče, tak s tím dokážu žít,“ dodal Valo, jehož tým táhli devítigóloví Choleva a Petrovský.

Frýdku-Místku se letos sice výsledkově nedaří, fanoušci ale na svůj tým nezanevřeli a proti Maloměřicím domácím hodně pomohli. „Byli perfektní, ohromně nám pomohli. Navíc po tolika zápasech, kdy jsme prohráli o branku nebo dvě už jsme potřebovali nějaký impuls a věřím, že jim bude dnešní vítězství. Pozitivní je, že jsme protočili všechny hráče a hráli i ti, kteří jinak tolik prostoru nedostávají. Čeká nás totiž velmi náročný program,“ uzavřel Valo.