SKP FRÝDEK-MÍSTEK – JISKRA TŘEBOŇ 30:37 (16:15)

Velice důležité střetnutí sehrál tým SKP v nedělním podvečeru v domácí hale. Do Frýdku zavítala poslední Třeboň, která byla posilněna nejen o výhru z posledního kola, ale také o brankáře Pristáše a obranáře Kejvala. A na sebevědomí Jihočechů to bylo od úvodního hvizdu znát. Jordákovi svěřenci si brzy vypracovali tříbrankové vedení. Domácí však věděli, že tenhle zápas nemohou jen tak ztratit, zabrali a v 17. minutě srovnával Chrenko na 10:10. V posledních sekundách první půle vyloučili rozhodčí soupeři dva hráče, takže domácí měli velkou výhodu.

Třeboňští však zahráli oslabení přímo skvěle a místo aby si domácí vytvořili rozhodující náskok, byli to naopak hosté, kteří byli úspěšnější ve střelbě. Ve 33. minutě to bylo rázem 16:18 a ve 42. minutě už svítil na ukazateli skóre stav 19:25. Rozjetá třeboňská mašina si již zasloužené vítězství pohlídala. Svěřenci trenéra Kavky tak budou muset přehodnotit své letošní předsezónní cíle. Místo účasti v play-off se ve Frýdku bude bojovat o holou záchranu v Zubr extralize.

„Co k tomu mám říct? Místo toho, abychom rozhodli o osudu zápasu již během prvního poločasu, tak to takhle zbabráme. Zlom nastal na začátku druhé půle, kdy jsme dohrávali dvojnásobnou přesilovku. Přiznám se, že jsem už dlouho nebyl po utkání takhle zklamaný,“ řekl po utkání skleslým hlasem asistent domácího trenéra Petr Mazur. Eskápéčko ještě do konce roku čekají dvě utkání. Nejprve Frýdek zajíždí v příštím týdnu k favoritu soutěže do Zubří a v neděli 21. prosince přijede na sever Moravy silný Tatran Prešov.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka – Bartošic 4, Křibík, Meca 1, Bajgar 1, Chrenko 2, Horáček 2, Dyba 8, Vacula 5, Hes 3, Holbein 4, Skála, Krupa. Trenér: Lubomír Kavka. (sch)