SKP Arcimpex Frýdek-Místek – Bystřice p. Host. 33:31 (19:15)

Souboj s posledním mužstvem Zubr extraligy zvládali domácí házenkáři již od úvodních minut. V 5. minutě svítil na ukazateli skóre stav 4:1 a tří až čtyřbrankový náskok si domácí hráči udržovali až do samého konce střetnutí. Hosté však vždy nějakou brankovou šňůrou zmírnili náskok eskápéčka, blíže než na rozdíl jedné branky se však ani jednou nedostali. Ve 28. minutě snížila Bystřice na 16:15, jenže zásluhou Mecy, Hastíka a Vaculy se šlo v poločase do kabin za stavu 19:15.

Vstup do druhé půle vyšel lépe hostujícím házenkářům, kteří ve 40. minutě opět snížili stav skóre na rozdíl jediné branky 24:23. Zkušenější domácí tým opět nedovolil hráčům Bystřice vyrovnat a sérií čtyř branek v řadě odskočil na rozdíl pěti branek. Dvě minuty před koncem svítil na ukazateli skóre stav 33:29 a exkápéčko již jen dovolilo soupeři kosmeticky upravit celkový stav na konečných 33:31.

„Výhra nad Bystřicí byla utrápená, ale my jsme za ní nesmírně rádi. Hosté se po reprezentační přestávce posílili o bývalého hráče Frýdku Martina Vaška či mladíka Martina Vyjídáka, který pod Hostýn přišel z SCM Zubří. Na výsledcích bystřického mužstva je zlepšení jejich hry v posledních zápasech hodně poznat. Pevně věříme, že náš tým zabere i v následujícím střetnutí, ke kterému zajíždíme do Třeboně,“ řekl kouč frýdecko-místeckých házenkářů Martin Strnadel.

Po zájezdu do jižních Čech čeká na eskápéčko série tří domácích střetnutí, kdy se v místecké hale 6. základní školy představí házenkářská elita Dukla Praha, Prešov a Karviná. Fanoušci házené se mají tedy na co těšit.

Frýdek-Místek: Šoltés, Kula – Požárek 4, Toms 7, Meca 2, Bajgar, Matějka, Kolmajer 4, Sliwka 1, Kružík 3, Vacula 5, Hastík 7, Skála, Krupa. Trenér Martin Strnadel.

Bystřice p. H.: Baránek – Houda 2, Kropáč 1, Kolář, Juránek, Vaško 3, Navrátil, Vyjídák 5, Kovařík 4, Kroupa 2, Vacula 7, Dobeš 4, Žůrek 3, Zbránek. Diváků: 420, rozhodčí: Kohout – Novák, vyloučení: 3:5, 7m: 6/6 – 6/4.