SKP ARCIMPEX FRÝDEK-MÍSTEK – JIČÍN 35:22 (18:9)

Hosté, kteří přijeli do Frýdku jako favorité reagovali až v 6. minutě, kdy míč z rukou skoro dvoumetrového Půty znamenal snížení skóre na 4:1. Po další čtyřbrankové šňůře si eskápéčko vytvořilo patřičný náskok, který si udržovalo až do samého konce střetnutí. Hosté se snažili zareagovat na nepříznivý vývoj vysunutím obrany či následně osobní obrany na Hastíka, jenže ani to jim moc nepomohlo.

V poločase se šlo do kabin za stavu 18:9. Po změně stran se průběh na hřišti moc nezměnil. Hosté dokonce při přesilové hře dvakrát inkasovali. Frýdek se prezentoval výbornou obrannou hrou a také zachytal brankář Šoltés. Při pokrytí Hastíka dostal větší prostor Alexovič, který se ve druhé půli pětkrát prosadil.

Konečné skóre je možná pro někoho překvapující, ale nutno dodat, že Frýdek zvítězil naprosto zaslouženě. „Z naší strany to byl dnes velice trapný výkon. Na začátku zápasu jsme se dopustili několika technických chyb a rozjetý vlak domácích jsme již nezastavili,“ řekl po utkání notně zklamaný trenér hostí Petr Babák. Jeho protějšek byl v úplně opačné náladě. „Po našem výpadku v Hustopečích jsme se chtěli zaměřit na obrannou hru, která byla dnes navíc podepřena dobrým výkonem brankáře. S výhrou jsme spokojeni,“ hodnotil zápas trenér Frýdku Martin Strnadel.

Frýdek-Místek: Šoltés, Kula – Požárek 3, Toms 5, Pavlík 3, Meca 2, Matějka, Kolmajer 2, Sliwka 4, Kružík 2, Vacula, Alexovič 5, Hastík 8, Krupa 1. Trenér Martin Strnadel.