SKP Arcimpex Frýdek-Místek – KH Kopřivnice 25:24 (12:11)

Tým, vedený trenérem Strnadlem, začal tak, jak jejich poslední zápasy začínají. V 5. minutě vedli hosté 0:3, teprve poté se poprvé prosadil z křídla Toms. Kopřivničtí zásluhou Zemánka a Gřese opět zvýšili své vedení na rozdíl čtyř branek. „My jsme v těchto chvílích zápasu měli vést o šest gólů a ne jen o čtyři,“ hněval se na své svěřence po zápase trenér hostí Miroslav Bartoň.

Domácí poté zlepšili svou obrannou činnost a začali pomalu ukrajovat náskok soupeře. V 19. minutě již po brance Hastíka svítil na ukazateli skóre stav 8:8. Poté si oba týmy udržovaly vzájemně jednobrankové vedení, až přišla závěrečná minuta prvního poločasu. V ní udělal zbytečnou chybu hostující Zemánek, který tak nabídl Frýdku rychlým kontrem Tomse upravit na poločasových 12:11 pro domácí.

Po změně stran se pokračovalo v tradiční derby házené. Hrálo se bojovně a naprosto vyrovnaně. Zlomový okamžik přišel kolem 50. minuty, kdy Alexovič podstřelem poslal domácí do vedení 19:18. Vzápětí si Rachač a na druhé straně Alexovič pomohli faulem. Vzápětí odmítl možnost vyrovnat střelou z křídla Bartošic a Frýdek třemi brankami Požárka odskočil na 23:19. V čase 59:10 minut dal frýdecko-místecký Požárek na 25:23 a už se přítomným divákům v hale zdálo, že si domácí vedení v klidu pohlídají.

Jenže půl minuty před koncem se prosadila vysoká spojka hostí Hrachač a o chvíli později odpískali rozhodčí Kružíkovi kroky. Nervy drásající závěr přinesl ještě pět sekund před koncem vyloučení domácího Požárka do konce střetnutí a zároveň s klaksonem neuspěl proti brankáři Šoltésovi hostující Gřes. Frýdek tentokráte závěr střetnutí zvládl daleko lépe než v posledním domácím utkání s Lovosicemi.

„Dnešní zápas jsme odehráli určitě lépe než náš poslední zápas s Plzní. Těsně před poločasem mě rozčílil Zemánek. Místo toho, abychom o gól vedli, tak jsme naopak prohrávali. Rozhodl závěru utkání a jelikož jsme body nezískali, odjíždíme odsud nespokojeni,“ řekl po zápase trenér hostujícího týmu Miroslav Bartoň.

To jeho protějšek zářil spokojeností. „Budu se možná opakovat, ale stále se trápíme v zakládání postupného útoku. Kluci neustále spoléhají na Hastíka s Požárkem. Ta odpovědnost se musí rozmělnit i na ostatní hráče. Jinak kluky chválím za bojovnost a jsem za vítězství strašně rád,“ řekl kouč domácích Martin Strnadel.

Frýdek-Místek: Šoltés, Kula – Požárek 5, Toms 4, Pavlík 2, Meca, Matějka, Kolmajer 4, Sliwka 3, Kružík 1, Vacula, Alexovič 2, Hastík 3, Krupa 1. Trenér Martin Strnadel.

Kopřivnice: Laníček, Prorok – Vala, Igenyes, Rachač 8, Veřmiřovský 1, Hanzelka 2, Bartošic 1, Prepsl 2, R. Šustala 5, Gřes 2, Krčmář 2, Zemánek 1, M. Šustala. Trenér Miroslav Bartoň.

Diváků: 280.

Rozhodčí: Bečička – Horák.

Vyloučení: 4:6 + Požárek (FM) do konce utkání. Sedmičky: 7/5 – 6/4.