Ve sportovní hale v Dobré a ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhly před nedávnem boje prvního kola národního poháru. Postup do další fáze si nakonec vybojovaly tři týmy, a to SK Dobré, SK Frýdlant nad Ostravicí a MK Řeznovice A.
Svěřenkyně trenérky Marie Hrachové se o postup střetly s béčkem Hodonína a dvěma týmy z Řeznovic.

„Řekla bych, že utkání s Hodonínem a béčkem Řeznovic byly jednoznačné. Holky se nenechaly zaskočit, předvedly výborné výkony a zaslouženě hladce vyhrály," okomentovala první dvě vystoupení v domácím prostředí Hrachová. To duel s áčkem Řeznovic přinesl daleko dramatičtější podívanou.

Frýdlantské stolní tenistky už totiž prohrávaly 2:4, přesto nakonec strhujícím závěrem dokázaly zápas zvrátit ve svůj prospěch, když vyhrály 6:4.

„Utkání to bylo opravdu těžké. Řeznovice mají ve svém středu zkušené hráčky jako Kristýnu Mikulcovou či Barboru Kafounovou. Jsem moc ráda, že se nám nakonec podařilo vyhrát. Dařilo se především Hance Bartošové, která vyhrála všechny své zápasy. Pochválit ale musím i Dášu Blaškovou, která teď musí s hraním skloubit i studium na vysoké škole. Své si uhrála i její mladší sestra Zdeňka," radovala se ze hry svých svěřenkyň Marie Hrachová.

Druhé kolo Českého poháru se odehraje v sobotu 7. listopadu v Řeznovicích a o dvě postupová místa (v semifinále jsou již nasazeny celky MSK Břeclav a SKST Hodonín, pozn. red.) si to rozdají týmy: Sokola Nusle, SK Dobré, SK Frýdlant nad Ostravicí a domácí MK Řeznovice A.

Výsledky 1. kola - turnaj v hale SK Dobré:

Sokol České Meziříčí – SK Dobré 0:6, Sokol Stěžery – Sokol České Meziříčí 5:5 (18:21), SK Dobré – Sokol Stěžery 6:2.

Pořadí: 1. SK Dobré 6b, 2. České Meziříčí 3b, 3. Sokol Stěžery 3b.

Turnaj v hale Sport ve Frýdlantu:

MK Řeznovice A – MK Řeznovice B 6:1, SKST Hodonín B – SK Frýdlant 0:6, SK Frýdlant – MK Řeznovice B 6:0, SKST Hodonín B – MK Řeznovice A 1:6, MK Řeznovice B – SKST Hodonín B 1:6, MK Řeznovice A – SK Frýdlant 4:6.

Pořadí: 1. SK Frýdlant 9b, 2. MK Řeznovice A 7b, 3. SKST Hodonín B 5b, 4. MK Řeznovice B 3b.