Druhou příčku, která rovněž znamená přímý postup do semifinále play-off, patří úřadujícím mistryním z MSK ČP Břeclav. Hráčky frýdlantského SK zakončily základní část na třetím místě a nyní je čekají boje ve čtvrtfinále play-off. V něm se totiž střetnou týmy, které se po osmnácti odehraných kolech umístily v tabulce na třetím až šestém místě.

Svěřenkyně trenérky Marie Hrachové se v boji o semifinále střetnou s šestým Spartakem Hluk. Druhou čtvrtfinálovou dvojici pak tvoří celky z Královehradeckého kraje, a to SK Dobré a nováček SVS Hradec Králové. Utkání se hrají na dva vítězné zápasy. V případě třetího, rozhodujícího duelu, bude mít výhodu domácího prostředí lépe umístěné družstvo po skončení základní části soutěže.

Frýdlant má velkou šanci opět proniknout mezi čtyři nejlepší celky republiky, jelikož všechny duely s Hlukem sehrají na domácích stolech. „Je to ještě čerstvé, ale právě jsme se s Hlučankami domluvili, že oba úvodní zápasy sehrajeme u nás ve frýdlantské hale Sport," prozradila bývalá úspěšná reprezentantka Marie Hrachová. Utkání mezi Frýdlantem a Hlukem jsou tedy na pořadu v sobotu 5. dubna, kdy první zápas začíná ve 12 hodin, odveta je pak na pořadu od 17 hodin. V případě, že by byl stav nerozhodný, rozhodne se ve třetím utkání, a to opět na frýdlantských stolech. „Jsme rády, že můžeme čtvrtfinálovou sérii odehrát u nás doma, jelikož v Hluku se nehraje dobře. Jejich podlaha je kluzká a stropy nízké. Také nám odpadne cestování," svěřila se Hrachová.

Dodejme ještě, že po ročním působení opouští extraligovou elitu stolní tenistky Slavoje Praha.