„Proti Slavoji holkám utkání vyšlo dokonale. Vlastně neztratily ani v jednom utkání jediný set. Za Slavoj zahrála nejlépe kadetská reprezentantka Kristýna Štefcová,“ řekla k úvodnímu střetnutí víkendového dvojduelu trenérka SK Marie Hrachová. Duel s průběžně šestým celkem extraligové tabulky začala Adámková hladkým vítězstvím nad Šlehobrovou. Poté Číňanka Xiao porazila 3:1 Rozínkovou. „Zhou vedla již 2:0 na sety a 7:3. Už možná myslela na cestu domů, jelikož ten set nakonec prohrála,“ připomněla si s úsměvem po utkání Hrachová.

Ta pak dále ocenila výhru Blaškové nad Ukrajinkou Stachovou. „Dáša jí porazila poprvé v kariéře,“ zdůraznila bývalá reprezentantka. Frýdlant je tak po devíti odehraných kolech na třetí příčce extraligové tabulky. „V příštím týdnu odjíždíme společně ještě s Blaškovou a Adámkovou na mistrovství světa juniorek, které se letos koná v Bratislavě. Tým ještě doplní Mikulcová z Břeclavi,“ prozradila nejbližší plány Marie Hrachová, která reprezentační celek vede společně s trenérem Kamilem Koutným. Frýdlant pak čeká 18. prosince v Lanžhotě finále Českého poháru.

Další extraligový zápas absolvují svěřenkyně trenérky Marie Hrachové až v lednu příštího roku. V 11. kole přivítá frýdlantský SK na domácích stolech v sobotu 15. ledna od 14 hodin béčko Hodonína. O den později pak změří síly od 10 hodin s hodonínským áčkem.

SK Frýdlant n. O. – Slavoj Praha 6:0
Výsledky: Adámková – Hošková 3:0, Xiao Zhou – Pikalová 3:0, Blašková – Štefcová 3:0, Xiao Zhou – Hošková 3:0, Adámková – Štefcová 3:0, Blašková – Pikalová 3:0.

Další výsledky 9. kola: ČSAD Hodonín – ČSAD Hodonín B 6:1, Spartak Hluk – TTC Litoměřice 6:3, MSK Břeclav – SKST Děčín 6:0.

SK Frýdlant n. O. – SK Dobré 6:1
Výsledky: Adámková – Šlehobrová 3:0, Xiao Zhou – Rozínková 3:1, Blašková – Stachova 3:0, Xiao Zhou – Šlehobrová 3:0, Adámková – Stachova 1:3, Blašková – Rozínková 3:0, Xiao Zhou – Stachova 3:0.

Další výsledky 10. kola: Spartak Hluk – SKST Děčín 6:0, MSK Břeclav – TTC Litoměřice 6:0.

1. ČSAD Hodonín A 10 9 0 1 56:22 28
2. MSK Břeclav 9 9 0 0 54:11 27
3. SK Frýdlant n. O. 9 6 1 2 48:19 22
4. Spartak Hluk 9 5 1 3 38:36 20
5. BSK Malenovice 9 5 1 3 43:31 20
6. SK Dobré 9 3 1 5 32:40 16
7. TTC Litoměřice 9 3 0 6 29:40 15
8. ČSAD Hodonín B 10 1 2 7 25:56 14