Oddíl stolního tenisu ve Frýdlantu nad Ostravicí byl českým svazem pověřen organizací semifinálového turnaje Českého poháru žen. Kromě domácích hráček se o dvě postupová místa ještě utkala Moravská Slávia Brno, tachovský Bor a Voděrady. Frýdlantské ženy nejprve zdolaly snadno prvoligové Voděrady 6:0, poté porazily Brno 6:3 a s extraligovým borem remizovaly 5:5.

Do finále tak nakonec domácí tabletenistky postoupily z první pozice. Společně s Frýdlantem si ve finále ještě zahrají Brňanky. Domácí nastoupili v sestavě Roubalová, Chlebcová, Hrachová a Veličková a systém semifinále byl takový, že nejprve družstva odehrála čtyřhru a poté utkání pokračovalo do dosažení šestého bodu, nebo remízy 5:5.

„Postoupili jsme mezi čtyři nejlepší družstva v republice, takže musíme být samozřejmě spokojeni. Brno i Bor se zde předvedly ve velmi dobrém světle, pouze utkání s Voděrady patřilo k těm lehčím. Sehrát přes deset utkání za jeden den nebylo pro holky jednoduché, ale nakonec to skvěle zvládly. Musím je pochválit,“ řekla trenérka frýdlantských žen Marie Hrachová. Finále se uskuteční v sobotu 6. prosince. (sch)