„Do Otrokovic jsme vyslali nejen ty úplně nejmladší členy, ale také i tanečníky pro kategorie dětí a juniorů," prozradila hlavní trenérka skupiny Funky Beat Kristýna Blahutová.

„I když soutěžilo takřka padesát našich členů, ani za jednoho se stydět rozhodně nemusím. Ba naopak. Na výkony všech můžu být patřičně hrdá. Všichni se totiž do tanečního soupeření pustili s maximální vervou a každý se dle svých možností snažil co nejlépe vyrovnat s nelehkým úkolem, tím bylo naučit se co možná nejpřesněji krátkou choreografii a zároveň prokázat schopnosti vlastního freestyle i vnímání hudby," řekla zakladatelka skupiny Funky Beat.

Soutěžní den jako vždy začal tou zcela nejroztomilejší kategorií – tedy dětmi ve věku od 5 do 7 let. Celá otrokovická tělocvična se tak rázem zaplnila těmi úplně nejmenšími, avšak zároveň velmi talentovanými a nadějnými tanečníky. Ačkoliv byli všichni malí zástupci skupiny Funky Beat perfektně připraveni a podali skvělé výkony, nejvíce porotu zaujal Štěpán Ondroušek, který si tak domů odnášel stříbrnou medaili a především titul více mistra České republiky.
Pro frýdecko-místeckou skupinu byla neméně úspěšná následující kategorie dětí ve věku od 7 do 11 let, na které ze strany trenérky Kristýny Blahutové padala rovněž jen samá chvála.

„Děti mi na soutěži v Otrokovicích udělaly opět neskutečnou radost. Vím, že se možná opakuji, ale nemůžu jinak. Jejich energie, kterou vkládají do svého projevu, je prostě strhující a nepřekonatelná. Znovu jsem věděla, že v danou chvíli ze sebe každý můj svěřenec vydal to nejlepší, co mu jeho síly umožnily. Hlavně mi opět všichni ukázali, jak moc je tanec baví, což je pro mě vždy tím největším vítězstvím, ale i motivací a hnací silou vpřed," svěřila se Blahutová.

I přes velmi tvrdou konkurenci zaznamenali tanečníci Funky Beat krásné umístění. Na pěkném sedmém místě skončila Sofie Friedlová, šestá byla Aneta Mikušová a páté místo náleželo Tereze Odrouškové. Těsně pod stupni vítězů skončila Adéla Sopuchová. Vůbec nejlepší pak byla Lenka Schwarzová, která hrdě odcházela z pódia se zlatou medailí a titulem mistryně České republiky.

Po dětech se o slovo přihlásila nejpočetnější a nejsilnější kategorie juniorů. „I tady se našim tanečníkům dařilo. Podařilo se nám doslova smést svou konkurenci a nejvyšší příčky patřily pouze nám," pochvalovala si Blahutová.

Po velmi vyrovnaném i napínavém souboji se nakonec na 6. místě umístila Karolína Perézs, pátá byla Karolína Rožková. Neoblíbenou bramborovou pozici obsadila Tereza Weismannová a k třetímu místu se protančila Natálie Stopková. Stříbrnou medaili si odnesla Veronika Bobková, avšak na nejvyšší stupínek vítězů se tentokrát zcela zaslouženě postavila Klaudie Kašajíková.

Sladkou tečkou na závěr soutěže byla ještě kategorie dancehallu, což je velmi oblíbený, převážně ženský taneční styl. Ačkoliv jde o horkou novinku a účast soutěžících byla opět značně vysoká, tanečníci ze skupiny Funky Beat se ničeho nezalekli a i v tomto tanečním stylu podávali opravdu ohromující a strhující výkony. V mladší věkové kategorii se tak na prvním místě opět umístila úspěšná Lenka Schwarczová, která se tak dnes může pyšnit dokonce titulem dvojnásobné mistryně České republiky za rok 2016.

Nicméně ani starší tanečníci se nenechali zahanbit. Na 5. místě se umístila Zuzana Blahutová, na čtvrtém Natálie Šmídová a bronz si zaslouženě odnesla Klaudie Kašajíková. Stříbrnou medaili si vybojovala Natálie Stopková a zlatou placku společně s titulem mistryně ČR vydobyla talentovaná mladá tanečnice Tereza Weismannová.

Otrokovice – dosažené výsledky:

Kategorie mini: 2. místo Štěpán Ondroušek.
Kategorie děti: 1. místo Lenka Schwarczová, 4. Adéla Sopuchová, 5. Tereza Ondroušková, 6. Aneta Mikušová, 7. Sofie Friedlová,
Kategorie juniorky: 1. místo Klaudie Kašajíková, 2. Veronika Bobková, 3. Natálie Stopková, 4. Tereza Weismannová, 5. Karolína Rožková, 6. Karolína Perézs.
Kategorie dancehall mladší: 1. místo Lenka Schwarzová.
Kategorie dancehall starší: 1. místo Tereza Weismannová, 2. Natálie Stopková, 3. Klaudie Kašajíková, 4. Natálie Šmídová, 5. Zuzana Blahutová.