V pátek večer druholigové futsalové utkání, ani ne o čtyřiadvacet hodin později zápas ve velkém fotbale. Takovou zátěž pravidelně podstupují futsalisté Likopu Třinec, Lukáše Mendroka nevyjímaje.

V pátek náročný zápas ve futsale, druhý den fotbalové utkání krajského přeboru za Český Těšín. Jak to fyzicky zvládáte?

Je to náročné, hlavně z toho důvodu, že se mění povrch. V pátek večer hrajeme v hale na pevném povrchu, druhý den na trávě. Je to úplně něco jiného, takže kolena a kotníky dostávají pořádně zabrat. Namožené svaly a klouby cítím hlavně v sobotu, kdy vyběhneme na trávu. Dá se to však zvládnout.

Je pro hráče velikým problémem přepnout v hlavě z futsalu na fotbal?

Řekl bych to takhle - člověk v mém věku si na ty změny ještě může zvyknout. Věřím, že někteří starší kluci toho taky mívají tak akorát, ale zvládají to. Když člověk chce, tak to jde.

Jste tedy se svými výkony spokojený?

Daří se, ale vždycky to může být lepší. Některé zápasy se podaří lépe, jiné hůře. Dokud bude vyhrávat celý tým, budeme spokojení.

Likop se neustále drží na první příčce, takže jistě máte důvody ke spokojenosti?

Dařit se daří. Velká škoda té předchozí remízy doma s Tomsonem, kdy jsme hráli 2:2. Zatím nám to jde a doufám, že to takhle bude šlapat dál. Je nás ale málo, snad se vedení povede přitáhnout nějaké posily.

Tango Brno je vám neustále v patách, zneklidňuje vás to?

O Tangu bych se vůbec ani nebavil. Jasně chtějí jít na postup. Očekávám, že tou soutěží projedou suverénně, budou sbírat výhry. Myslím, že se bude rozhodovat mezi námi a Tangem, na jaře hrajeme u nich.

Úspěšné statistiky třineckého týmu, jak celkové, tak i individuální, vyplývají z dobrých výsledků?

Daří se nám. Myslím, že tým je poskládaný dobře. Jsou v něm kluci z Havířova hrající sálovou kopanou. Takže kvalita zde rozhodně je. Teď se nám ovšem zranil nejlepší střelec, Jarda Goj. Je možné, že nám bude chybět dva měsíce. Je to náš nejlepší kanonýr, bez něho to bude složitější. (rom)