AC Gamaspol Jeseník – FSC Komax Kunčice p. O. 7:7 (4:4)

V zápase, který byl docela bohatý na branky, se hostující futsalisté museli kromě nepříjemné a zdlouhavé cesty vypořádat i s nejmenší halou v soutěži, která se se svými rozměry zdaleka neblíží minimálním předepsaným rozměrům. Kunčický Komax tak čekalo utkání proti soupeři, který získává většinu svých bodů právě v domácím prostředí, na které je zvyklý a podřídí mu celý systém své hry.

Hostující hráči se ale s tímto hadicapem začali vypořádat docela dobře. Skóre zápasu totiž otevřel hrající trenér Radim Špaček. Z vedení se však Kunčice neradovaly příliš dlouho, neboť o minutu později srovnal skóre nejlepší střelec soutěže Smažík. Vzápětí se domácí dostali do vedení 2:1, kdy po rychle rozehraném rohovém kopu mířil přesně Glac.

Kunčice se nevzdaly a po spolupráci Chytila se Žáčkem dával druhý jmenovaný na 2:2. Ještě než uběhl konec první půle, tak se oba týmy stačily prosadit dvakrát na každé straně. V poločase tedy byl stav nerozhodný 4:4. Druhá půle byla už z obou stran více opatrnější, mužstva se snažila více soustředit na obranu a žádný z týmů nechtěl zbytečně inkasovat. Své kvality v těchto fázích hry prokazovali oba brankáři.

V emotivním závěru utkání padaly na každé straně tři slepené góly, přičemž Jeseník všechny tyto své branky vsítil hlavou, což je ve futsalové soutěži dost neobvyklý počin, který by se jim taky v normální hale jen těžko podařil. Komax nakonec uhrál v Jeseníku bod za remízu 7:7.

Branky Komaxu v tomto utkání stříleli: Radim Špaček, Roman Chytil, Tomáš Žáček, René Kovařík, Lukáš Kühnert, Petr Kaša.

V dalším střetnutí se Komax představí domácímu publiku a to ve čtvrtek 21. února od 20 hodin v místecké hale 6. ZŠ. Soupeřem Kunčic budou Zvěřaci z Ostravy.

Kunčice p. O.: Mazoch, Ondryáš – Kovařík, Kaša, Špaček, Žídek, Šmíra, Kühnert, Žáček, Chytil, Němec, Fusek. Trenér Radim Špaček.

(sch)