Helas Brno – SKP Likop Třinec 4:1 (3:1)

Druholigoví futsalisté Třince letos podruhé ztratili. Ve šlágru 6. kola druhé nejvyšší soutěže nenašli zbraň na suverénní Helas Brno, který prozatím nepřišel a žádný bod. Brňané mají po výhře 4:1 před Likopem už pětibodový náskok.

Šlágr kola, který nabídl skvělou podívanou, dopadl mnohem lépe pro vedoucí celek druhé futsalové ligy. Třinecký Likop hrající bez distancovaného Onderky, ale zato už s Frankem, který se vrátil do sestavy, se sice snažil, ale ze zápasu nakonec odešel poražen. Kdyby ovšem Třinečtí lépe vyřešili tři brankové možnosti, do nichž se dostali, exligový celek by musel dohánět ztrátu. Lob jednoho z hostujících hráčů šel nad bránu a dvě střely z bezprostřední blízkosti zneutralizoval domácí gólman Tuháček.

Pozorný byl i jeho protějšek Csikán, který zneškodnil prudký střelecký pokus Máši. Záhy už tolik štěstí brankář hostí neměl. Po nenápadně vyhlížející akci domácích, kdy Dornay od lajny patou adresoval míč Sýkorovi, třineckého brankáře Csikána druhý jmenovaný hráč pokořil střelou bodlem. Likop zlikvidoval ztrátu velmi brzy, protože využil zbytečné ztráty míče Brňanů a podnikl rychlý brejk. Stoszek zakončil únik kolmou přihrávkou na Dudu, který si s brankářem Tuháčkem poradil. V dalších minutách už branky stříleli výhradně domácí futsalisté.

Před pauzou Csikána rozesmutnil Šomplák, který se trefil prudkým bodlem. Záhy domácí rozehráli roh, po němž Sikorovu střelu správně tečoval Dornay. Třinečtí nerezignovali, jenže kompaktní domácí hráči se ve druhém dějství nenechali zahanbit a náskok už nepustili. Stav zápasu uzavřel Dornay, který výstavním angličanem pokořil střídajícího brankáře Nového. „Stačilo jen, abychom z několika našich úvodních šancí vstřelili první branku. Myslím, že by pak všechno bylo jinak.

Domácí tým po vstřelení laciných gólů začal hrát tak, jak potřeboval. Na mých svěřencích byla patrná nervozita, vůbec se jim nedařilo,“ poznamenal trenér Likopu Třinec Josef Cieslar.

Třinec: Csikán (21. Nový) - J. Cieslar ml., Stoszek, Duda, Topiarz - Divina, Mendrok, Franek, Rakowski. Trenér Josef Cieslar.

 

Zbývající výsledky II. ligy, skupina Východ - 6. kolo:

Malé Hoštice - Agromeli Brno 2:10 (2:1),

Nasan Brno - Tango Brno 0:8 (0:3 ),

Ferram Opava - Slavie Havířov 1:12 (0:5),

Slavičín - Hradec Králové 8:6 (3:4).