V 8. kole druhé nejvyšší futsalové ligy přivítali hráči SKP Likop Třinec na svém hřišti Hradec Králové.

SKP Likop Třinec – UFA Hradec Králové 8:3 (3:1)

Proti Hradci Králové předvedli třinečtí futsalisté dosud nejlepší výkon a vcelku přesvědčivě zvítězili o pět branek. Obě mužstva předváděla od samotného začátku střetnutí útočný futsal. Do vedení se dostali domácí v 5. minutě po střele Stoszka. Tentýž hráč se do černého trefil o minutu později a Třinec tak vedl již o dvě branky. Domácí futsalisté nadále pokračovali ve výborném výkonu.

V 10. minutě se výborně uvolnil Hromada, který následnou střelou nedal brankáři Hradce Králové šanci. Soupeř stačil do poločasu po signálu snížit na rozdíl dvou branek. I po změně stran pokračovali Třinečtí v aktivní hře a ve 22. minutě po Cieslarově kopu z rohu zvyšoval Topiarz střelou k tyči na 4:1.

Na další branku si diváci museli počkat až do 32. minuty, kdy pátou branku vstřelil Duda po Stoszkově přihrávce. Za další dvě minuty později se nemýlil Topiarz a hosté si říkali o pořádný výprask. Na přesvědčivé vedení 6:1 domácí kouč Cieslar reagoval nasazením náhradníků Sikory a Nogy. Právě druhý jmenovaný přispěl přesnou přihrávkou na Mendroka a ve 35. minutě vedl Likop již 7:1. Osmou branku v hostující síti viděli domácí fanoušci tři minuty před koncem zápasu, když se potřetí v zápase trefil Stoszek. Poté domácí povolili soupeři dvěma góly snížit na konečných 8:3.

Velký podíl na výrazné výhře mělo tentokrát celé mužstvo a také nová posila Třineckých v brance – za Likop Třinec nastoupil reprezentant v sálové kopané Aleš Hekera z Havířova. „Odehráli jsme letošní nejvydařenější zápas, který měl určitě ligové parametry. Hradečtí, kteří podali sympatický výkon a snažili se hrát útočně, k tomu samozřejmě přispěli také. Nám se dařilo všechno, na co jsme sáhli,“ liboval si spokojený manažer Likopu Marcel Majtner.

V dalším kole zajíždí Třinec do Bohunic, kde se v pátek 30. listopadu utká od 19.15 hodin s lídrem druholigové soutěže Agromeli Brno. Doma nastoupí Likop Třinec až v pátek 14. prosince, kdy od 20 hodin hostí mužstvo Arsenalu Hlinsko.

Třinec: Hekera – Duda, L. Stoszek, J. Cieslar mladší, Topiarz – Divina (34. Sikora), Mendrok, Hromada (34. Noga), Franek. Trenér: Josef Cieslar starší