Loňský vítěz soutěže Slávie OU Ostrava třemi výhrami potvrdila roli favorita a dala najevo ostatním soupeřům, že bude pokračovat ve stejném trendu jako v minulé sezoně. Navíc má dva hráče, Jana Vanča, který je ve Slávii na hostování z ostravské Mikesky a Marka Knapa, který je součástí all star týmu kola. Oba nastříleli během turnaje po šesti brankách a měli tak lví podíl na všech vítězstvích svého týmu.

Dalším kdo neztratil ani bod byl tým Sakrovec Stará Ves n. O., v jehož středu se objevil novic Alois Grussmann, bývalý fotbalový trenér druholigových Vítkovic, který se třemi trefami podílel na úspěšném vstupu staroveského družstva do soutěže.

Co se týče branek, nedal se zahanbit ani loňský nejlepší střelec, sakrovecký Marek Hendrych, který se čtyřmi góly zapsal do listiny střelců. Sestupující loňský divizní celek Apollón Horní Bludovice také takřka splnil očekávání a získanými šesti body okupuje třetí příčku tabulky. Po třech bodech získal novojičínský Twins, frýdecko místecký Rapid, příborské SVP a Atletico Tequila Ostrava.

Bohužel bez bodu zůstalo Toro Fifejdy Ostrava, kterému se nepodařilo ani jedno utkání dotáhnout do vítězného konce. Co se týče nejvyšší futsalové soutěže v kraji je další turnaj na pořadu o víkendu 8. a 9. listopadu, kdy se bude hrát ve sportovních halách Sareza Ostrava, Emila Zátopka v Kopřivnici a ve frýdecko-místecké hale na ulici Pionýrů, kde Vás co nejsrdečněji zve krajská komise futsalu.

Výsledky bílovického turnaje:

Apollón H. Bludovice - Twins Nový Jičín 1:3 (1:0),

Rapid Frýdek-Místek - Sakrovec Stará Ves n/O 2:7 (1:5),

Sakrovec Stará Ves n/O - Apollón H. Bludovice 4:3 (2:2),

Twins Nový Jičín - Rapid Frýdek-Místek 1:5 (0:3),

Rapid Frýdek-Místek - Apollón H. Bludovice 5:7 (3:3),

Sakrovec Stará Ves n/O - Twins Nový Jičín 6:3 (0:2),

SVP Příbor - Slávia OU Ostrava 4:10 (0:6),

Atletico Tequila Ostrava - Toro Fifejdy Ostrava 5:2 (3:1),

Toro Fifejdy Ostrava - SVP Příbor 2:3 (1:1),

Slávia OU Ostrava - Atletico Tequila Ostrava 5:0 (0:0),

Atletico Tequila Ostrava - SVP Příbor 5:2 (4:2),

Toro Fifejdy Ostrava - Slávia OU Ostrava 2:7 (1:3).

(pel)