„Chtěl bych především poděkovat všem hráčům, kteří se podíleli na tomto famózním výsledku. Dlouho jsem neviděl takovou soudržnost a touhu po vítězství, kterým se toto mužstvo prezentovalo. Dokázali se otřepat z nevydařeného podzimu a na jaře již jasně vévodili této soutěži,“ řekl předseda SKP Likop Třinec Marcel Majtner s tím, že je velice těžké hodnotit jednotlivé hráče, každý z nich přispěl k dosažení úspěchu mužstva a ten byl přece nejdůležitější.

„V celku hodnotím tuto sezonu za nejvydařenější, ale přesto mě jedna věc mrzí, a to je nešťastné zranění Štefka po brutálním zákroku brankáře Agromeli. Bohužel o tohoto kvalitního hráče základní sestavy jsme přišli až do konce sezony, ale co je nejdůležitější, je rapidní zlepšení jeho zdravotního stavu. Samozřejmě, že bych chtěl také poděkovat celému realizačnímu týmu a všem lidem okolo, bez kterých bychom nemohli plnohodnotně fungovat,“ dodal předseda.

Mezi těmi všemi se zmínil především o Josefovi Cieslarovi starším. „Je to člověk, který třineckému futsalu věnoval veškerý volný čas a nebýt jeho odhodlanosti, nemohlo by mužstvo na postup do ligy ani pomýšlet. Když se našim generálním partnerem stala firma Likop v čele s panem Pszczolkou, byl jasně stanoven jediný cíl, postup do nejvyšší soutěže. Přestože se nám to po několik sezon nedařilo a postup vždy unikl o vlásek, tak pan Pszczolka na nás nezanevřel a vždy při nás stál a výrazně nás podporoval. Proto jsem rád, že se nám konečně podařilo splnit naše předsevzetí a svými výsledky jsme dělali čest našemu generálnímu partnerovi,“ řekl Majtner.

Ale fungování mužstva neleželo jen na bedrech Likopu. Klub spolupracoval se spoustou dalších partnerů, kteří mu pomohli a bez kterých by fungování oddílu bylo velice složité. „Proto chci všem poděkovat za to, co pro nás udělali. No a konečně bych chtěl také poděkovat naším fanouškům. Kterékoliv mužstvo první ligy by nám je mohlo závidět. A to co ukázali v posledním zápase, tak to jsem v tomto sportu ještě nezažil. Náš postup není jen odměnou pro naše hráče, ale především pro příznivce třineckého futsalu, kteří si účast nejlepších futsalistů, jenž brázdí hřiště naší republiky, plně zaslouží,“ uzavřel předseda Majtner.

Před rozhodujícím utkáním byla série vyrovnaná 2:2. Tomu odpovídal i začátek zápasu, kdy se hrál otevřený futsal se spoustou šancí na obou stranách. Přestože mírnou územní převahu měli v tuto dobu hráči Hradce, byli to právě domácí, kteří po umístěné střele Mendroka šli v 7. minutě do vedení. SKP Likop vycházel ze zajištěné obrany, kdy úspěšně dokázal eliminovat nájezdy soupeře. Bohužel ve 13. minutě se dopustili faulu před vlastní bránou a hosté z následné standardní situace se štěstím překonali domácího brankáře. Přestože do konce první půle již branka nepadla, nebyla o dramatické situace nouze a diváci se jistě nenudili.

Také druhá část začala ve svižném tempu, domácí pomalu ale jistě přebírali iniciativu a další branka visela ve vzduchu. Rozhodující fáze celého utkání nastala v 32. minutě, kdy nejdříve Stoszek využil ideální nahrávky od Cieslara a jen o několik sekund později výstavní střelou zajistil Očadlík dvoubrankové vedení pro domácí. Hosté více otevřeli hru a v 35. minutě odvolali brankáře a hráli s převahou jednoho hráče v poli. Domácí toho dokonale využili a dvěma trefami (Duda a Csikán) odskočili soupeři na rozdíl čtyř branek. Přestože se v 37. minutě vrátil hostující gólman na své místo, proti rozjetému Likopu to nebylo nic platné a po úniku Sikory a následné střele Stoszka musel již posedmé lovit míč z vlastní sítě. Domácí závěr utkání hráli ve velkém stylu a za velkého aplausu celé haly předváděli futsal hodný prvoligového mužstva.